Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Co skrývá tonikum na vlasy

tonikum2_1Spoustu z vás asi donedávna neznalo tonikum na vlasy. Teď už teda víte, že slouží očistě a osvěžení vlasů. V tomhle článku ho rozpitváme na jednotlivé složky a řekneme si, proč jsme zvolili zrovna je.

Voda (aqua), křišťálově čistá a dokonalá. Tvoří z více než poloviny nás, vousáče a stejně tak spoustu jiných tvorů. Je nezbytná pro život, a proto jsme si řekli, že si zaslouží být i v tomto produktu.

Alcohol Denat. je denaturovaný alkohol - zjednodušeně alkohol, který není určený k pití. Zvyšuje propustnost pokožky, tím umožňuje dalším látkám (například pečujícím) se rychleji vstřebat a znásobit tak svůj účinek. Vykazuje antimikrobiální účinky. Na pokožce se rychle odpařuje (do 11,7 vteřin), čímž vytváří všem známý chladivý efekt.

Propylene Glycol na sebe váže vodu, tím pokožku hydratuje a zvlhčuje. Usnadňuje vstřebávání dalších látek do hlubších vrstev pleti, zlepšuje tak její elasticitu, pružnost, zabraňuje jejímu vysušování a šupinatění. Pokožka je poté jemnější a působí zdravěji a mladistvě.

Cocamidopropyl Betaine je to přírodní tenzid s čistící funkcí. Pomáhá přípravek napěnit a emulzifikovat. Pěnění je ale v Hair shotu docentní, téměř nepoznatelné.

PEG-40 Hydrogenated Castor Oil je derivát polyethylenglykolu z hydrogenovaného ricinového oleje. Je to viskózní kapalina oranžové barvy, míně zapáchající. Použili jsme ji jako emulgátor, rozpouštědlo a vonnou přísadu. Je hydrofilní, takže má schopnost na sebe vázat vodu a rozpouštět se v ní, což je ideální pro výrobek s vodovým základem. Hlavním důvodem použití je ale schopnost stabilizovat pěnivý efekt.

Menthol a Mentha Piperita Oil Menthol je chladivá, krystalická látka, která se přirozeně nachází v mátě peprné. Použili jsme ho pro jeho protizánětlivé, antibakteriální a anestetické účinky. V neposlední řadě také protože osvěžuje a prokrvuje. Mentolový esenciální olej má příznivé účinky hlavně na mastnou a aknózní pleť, kdy díky svým protizánětlivým účinkům hojí bolestivé pupínky a zabraňuje jejich šíření. Pokožku příjemně chladí, prokrvuje a tonizuje.

Eucalyptus Globulus Leaf Oil tady není moc o čem. Eukalyptový esenciální olej je silně protizánětlivý, antiseptický, antibakteriální, protiinfekční, protikřečový a dezodorační.

Citrus Aurantium Bergamia Fruit Oil neboli bergamotový esenciální olej. Použili jsme zejména kvůli parfému, zlepšuje však i tvorbu kolagenu a je proto prospěšný pro růst vlasů.

Limonene je molekula, která je přirozeně přítomna téměř ve všech éterických olejích. Opět je v toniku hlavně kvůli vůni.

Linalool je přirozeně se vyskytující látka podobná alkoholu, kterou najdeme v mnoha rostlinách. Maskuje přirozený zápach neparfémovaných složek, umožňuje lepší vstřebávání ostatních látek do pokožky, je protizánětlivý.

Sodium Chloride no a sůl nad zlato. Má tonizační, čisticí, antiseptické, abrazivní a adstringentní účinky. V menším množství na pleť působí hydratačně, lehce odmašťuje, odstraňuje odumřelé kožní buňky a nečistoty.

 

KOUPIT Tonikum
Zpět do obchodu