Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Obdaruj svého fotříka

Co se vám vybaví, když se řekne 21. červen? Ti z vás, kteří jsou znalí ročního cyklu řeknou, že je první letní den. Letos na tohle datum připadá, ale i jiná významná událost a tou je Den otců.

Většina lidí pořád ani netuší, že něco jako Den otců existuje a podle průzkumu ho slaví pouze jedno procento dotázaných. To nám, ale vůči vašim vousatým taťkům nepřišlo fér, protože na Den matek vás alespoň polovina nějakou tu kytku dovalí. Proto jsme se rozhodli zabojovat za genderovou rovnost a o tomhle svátku vás informovat.

 

Den otců ve světě

16795756_303Den otců se ve světě slaví skoro všude stejně, obdarováním dalšího těžítka na poličku, grilovačky a přáníčka...

Němci ovšem tenhle svátek pojali jako další příležitost se ožrat. Fotříci v Německu neslaví v tento den jenom otcovství, ale mužství jako takové. Svůj svátek tam oslavují tak, že se skupiny chlapů vydají na nějakou pěší túru. To zní jako celkem zdravý způsob oslavy, co?
Nezapomínejte, ale, že je řeč o Německu. Jejich túra se totiž neobejde bez menšího dřevěného vozíku, který je plný piva, vína a různých pochutin, které zkonzumují ještě dlouho před cílem. Není divu, že v tento den se dopravní nehody v Německu ztrojnásobily.

Němci si to vůbec umí udělat hezký a být otcem se tam určitě vyplatí. V 18. století to tam taky neměli vůbec špatné. Chlap, který měl v daném městě nejvíce dětí byl na dřevěném vozíku dovezen na náměstí a tam dostal od starosty cenu – velký kus šunky.

 

Den NE-otců

Pokud ale patříte mezi chlapy, kteří děti nemají ani neplánují, i vy máte v kalendáři svůj den! Je nazvaný Den ne-otců, který můžete oslavit 19. listopadu. Tento den ovšem není nijak zvlášť profláknutý nebo v hojné míře slavený. Asi největší fame svátek získal v jednom nejmenovaném seriálu, kde hlavní hrdina vypráví svým dětem, jak poznal jejich matku.

Ale pokud jste chlapi bez závazků a potřebujete se vylít jak váza, můžete tento den použít jako legitimní důvod.

 

Dej mu, co ocení

Ať už budete slavit den otců nebo ne-otců, myslete prakticky a originálně. Váš taťka už má určitě po krk dárků v podobě kravat, půllitrů se jménem nebo hrníčků s nápisem „nejlepší tatínek“.
Teď, když už o Dni otců víte, ušetříme vám googlení „nejlepší dárek pro tátu“ a naservírujeme vám až pod nos originální dárek, který potěší každého fousatého stvořitele.

Chybu rozhodně neuděláte naším olejem na vousy, kartáčem anebo pokud chcete tátu hodně rozmazlit, kupte rovnou jednu z našich nadupaných kosmetických sad. A protože nejsme jen Židi, kteří chtějí na tomto svátku vydělávat, ke každé objednávce nad 1500 Kč dostanete zdarma náš šampon na vlasy.

 

Ať rostou!

Zpět do obchodu