Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Smrdí vám nohy? S tím pomůže SneakerDoc

Znáte to, jdete přes celé město ke kámošovi a už když si nasazujete boty, děsíte se chvilky, kdy je budete muset sundat. Nedej bože, když máte jít k nějaké žabě. Tom od nás s tímhle bojoval hodně dlouho – na vlastní nosy jsme toho svědci. Vyzkoušel všechno možný, ale nic nefungovalo, a tak po večerech s Taťkou Chemikem makali na vlastním řešení. Tom věří, že na to kápli, posoudit můžete sami. Na webu www.sneakerdoc.cz najdete spoustu rad, jak se zbavit zápachu nohou a také výrobky, které vám s tím pomůžou. Pokud s tím problémy nemáte, tak buďte rádi, stejně by ale bylo dobré dodržovat jakýs takýs nožní hygienu. Lepší tomu předcházet, než to zjistit až při vyzouvání. I tímhle se zabývá na svém blogu. Budeme rádi, když SneakerDocovi dáte šanci, uvidíte, že to vychytal skoro tak dobře, jako my společně vousáče.

Níž pár zajímavostí od Toma co vlastně zápach způsobuje.

 

Smradinožky zbystřete  

SneakerDocAntidoteNěkdo s tím má větší problém a u někoho se zdá, že s tím vůbec nebojuje. Přes to všechno dřív nebo později začnou smrdět každý boty. Chodidla mají přes 250 000 potních žláz. To je víc, než kdekoli jinde na těle. Což taky dává smysl. Je to plocha, která se nejvíce zahřívá, téměř neustále se dotýká nějakého povrchu a tělo se snaží o ni pečovat, jak nejlépe umí.

Doba ale za posledních 40 000 let (kdy zhruba lidé přestali chodit bosky) pokročila a naboso už moc lidí nechodí. Sice se k tomu teda zase někteří vrací, ale ti si asi neuvědomují, že se i prostředí a zem krapátko změnila za těch 40 000 let. Ve finále i naše nohy už nejsou ready na to chodit po trávě, nedej bože po Praze, kde je střepů a věcí na zemi, že by se taková prochajda mohla změnit ve fakírskou show. V čem ale určitě bosonohové, nebo jak se jim nadává, mají pravdu je, že chodidla nejsou dělaná pro neustálé chození v botách. Mají v nich omezenou vzdušnost, kolikrát skoro žádnou, a tak se potí a potí.

Na potu si pochutnávají bakterie a dál ho zpracovávají. Při tomhle procesu se vytváří kyselina propionová a kyselina izovalerová, který jsou právě zodpovědný za zápach bot. Šťastlivcům se potí noha méně, pokud by ale kdokoli nosil jedny boty neustále, sundával je málo a nesnažil se nijak smradu předejít, stane se z něj taky jednou smradinožka, vážení. Všichni jsme na tom tudíž více méně stejně a bez snahy se tomu nevyhneme. Jasně, někdo musí dělat víc, někdo míň, ale tak to na světě chodí.

Pokud s tím bojujete stejně jako já, tak budu rád, když budeme bojovat spolu. Věřím, že ve dvou nám to půjde líp. Pořádnej chlap nemusí smrdět, ve finále ani pořádná ženská, protože co si budem, nohy se potí i dámám.

Stay fresh Tom SneakerDoc

Zpět do obchodu