#hash-busyb#
Léto je super - a taky plné různých výzev. Přežití v MHD bez klimatizace. Návštěva toitoiky na fesťáku. Udržení make-upu na obličeji dýl než hodinu… No a pak tu máme holení.
V zimě je porost jak z dokumentu o přežití přípustnej, koneckonců teplý kožich se hodí, ale v létě – to je jiná. Protože jakmile se udělá hezky, je to jasný: šaty, sukně, plavky. A s nima taky holení. Častěji než v zimě, pečlivěji než běžně – jenže o to víc dostává tvoje pokožka zabrat. Do toho ještě pot, chlor z bazénu, opalovací krémy… A výsledek? Rudý pupínky, svědění, pálení, zarůstání chloupků. No prostě peklo, který by sis ráda odpustila.
Proč po holení vypadáš jak po bitvě
Žádná z nás se asi ráno neprobouzí s tím, že by se těšila na rande s žiletkou. A když už se do něj pustíš, tak chceš, aby kůže zůstala hladká, klidná a v pohodě. Jenže většinou to končí přesně opačně – podráždění a parádní sbírka nevzhledných pupínků. A to fakt nechceš.
Často za to může:
- tupá žiletka (kterou se už pár týdnů chystáš vyměnit),
- holení nasucho nebo ve spěchu,
- nevhodná pěna nebo mýdlo,
- no a taky chybějící péče o pokožku po holení.
Hladká jízda bez podráždění
Holení asi nikdy nebude tvoje oblíbená kratochvíle, ale stačí pár jednoduchých návyků a můžeš ho zvládnout bez podráždění kůže i nervů. Protože když víš, jak na to, jde to hladce. Doslova.
Hol se na závěr sprchy. Teplá voda otevře póry a chloupky změknou. Holení je pak šetrnější a žiletka líp klouže. Takže: žádný fofr hned po vstupu do sprchy, ale pěkně až nakonec.
Než vezmeš žiletku do ruky, dopřej kůži očistu. Jemný peeling pomůže odstranit odumřelý buňky, předejde zarůstání chloupků a připraví pokožku na hladší oholení. Zkus třeba peelingové mýdlo Becky Blossom.
Nepodceňuj kluzkej základ. Holit se na sucho fakt není hrdinství. Vždycky použij gel, pěnu nebo aspoň sprchový olej.
Holení po směru růstu chloupků je ten nejlepší způsob, jak předejít pupínkům a zarůstání. Jasně, proti směru je to hladší. Ale taky víc drsný k pokožce.
Drhne to? Pokud se ti žiletka táhne po těle jak rezavej traktor, je načase ji vyměnit. Zní to banálně, ale kolikrát ses holila něčím, co pamatuje loňský léto? Tupá žiletka víc dráždí kůži a podporuje vznik pupínků. Žiletka by měla být vždycky čistá, ostrá a ideálně s víc břity.
Po holení žádný šmirglování ručníkem, kůže je v tu chvíli opravdu citlivá a potřebuje pohlazení. Jemně ji osuš a dopřej něco, co ji zklidní. Třeba balzám po holení Becky Blossom. Zmírní podráždění, hydratuje a navíc při pravidelném používání chloupky zjemní a zpomalí jejich růst, takže se nebudeš muset holit tak často.
Neříkáme, že se do holení zamiluješ. Ale s pár malýma vylepšeníma to může bejt rutina, která ti nepoleze krkem. Protože v létě se máš cítit dobře. Ne řešit, proč tě svědí třísla nebo proč máš na nohou červený flíčky. Hol se chytře, mazej s láskou a buď v pohodě.