FAQ

kontakty

FAQ

Jste novinář a zajímají Vás informace o společnosti angrybeards.cz? Na této stránce naleznete tiskové zprávy a grafické zdroje. Máte-li dotaz, napište nám a my vám rádi pomůžeme.

 

Klikni, rozbal a dozvíš se vše, co potřebuješ

Jak mám kombinovat olej, balzám a vosk?

Olej a balzám je dost podobnej výrobek (rozdíly si přečtěte tady), oba dávat najednou běžnej vousáč nepotřebuje. Pokud vám to vyhovuje, tak proti gustu žádný dišputát, ale obecně ne-e. Když už, tak olej první a pak balzám. Vosk aplikovat taky po oleji/balzámu, případně s balzámem jde i smíchat. Do dlaně dáte balzám i vosk, ty rozmydlíte a až pak nanesete. Obecně ale po oleji vousy už nejsou tolik přilnavý, takže je možný, že balzám/vosk nebude tak dobře držet. Ideální je dovnitř olej, ven balzám a na úpravu ten vosk, případně do nějakých super tvrdých podmínek tam můžete lupnout vosk pro ještě větší ochranu.

Vousy mi na jednom místě rostou špatným směrem. Co s tím?

Kořínky vousů jde pomaličku natočit kamkoli budete chtít. Je to ale běh na dlouhou trať, opět a zas. Rychle byste je tak maximálně porušily. Vždy po nahřátí (ať už sprchou/vanou/napařeným ručníkem) je kartáčujte a snažte se je chvilku točit, kam byste je chtěli. Případně můžete používat něco na fixaci a tím je natáčet i během dne.

Vousy nemají stejnou barvu, chybí jim něco?

Něco jim chybět může, ale jiná barva toho není ukazatel. Je to dáno geneticky stejně jako třeba barva vlasů a další věci. Vousy zpravidla nemusí mít stejnou barvu jako vlasy. Je možné mít rezavé přelivy, i když jste blonďák a podobně. Není to nic proti ničemu a možné jsou jen dvě řešení. Barvit nebo hrdě přijmout výjimečnost, která vám byla dána do vínku, to je ale na vás. No a na tom, jak moc divně to vypadá.

Vousy se mi lámou a jsou roztřepené, co s tím?

Chybí jim s největší pravděpodobností živiny a voda. Doporučovali bychom začít používat olej nebo balzám na vyživení, případně pokud je to fakt špatný, tak byste mohli i třeba jednou do týdne udělat olejový zábal s horkým ručníkem. Ručník ponoříte do horké vody. Na vousy dáte větší množství oleje a zabalíte si tváře do toho ručníku. Až vychladne dáte zase do misky a takhle nějakých 15-30 min, přebytečný olej pak můžete utřít do ručníku a co zůstane, nechte na vousech. Případně můžete začít používat i nějaký lepší kondicionér při sprchování, to také výrazně pomůže. Důležité je i to, co dělat nemáte. Zbytečně se ve vousech nevrtejte, nečešte/nekartáčujte vousy víc než jednou denně a nikdy ne bez oleje nebo balzámu. Nešamponujte je denně a pak nesušte horkým fénem. Zkrátka a dobře je zbytečně neničte.

Jak se mám starat o kartáč?

Na pořádné obstarání takového kartáče chce mít cvik. Používejte ho obecně po nanesení nějakého přípravku, aby vousy nebyly suché a nepolámaly se. Záleží na intenzitě kartáčování, ale až bude v kartáči hodně vousů, tak je z těch štětin vyštrachejte pryč. To je takové prvotní čištění, které by měl dělat každý. Důkladnější stačí jednou za 2-6 měsíců, zase ale záleží, jak moc zasviněný ten kartáč je. Spíš držte k těm šesti měsícům, pokud to není nutné. Určitě je ale dobré ho zbavit nánosů výrobků, které se nastřádají. Přírodní štětiny nemají moc rády vodu, zatuchnou jak pes, když se rychle nevysuší. Návod na takové důkladné čištění je následující - dejte ho pod teplou vodu, pak na něj dejte trochu šamponu, vydrbejte štětiny, opláchněte a usušte do ručníku. Pak vyfénujte a následně nechte přes noc na parapetu nad topením nebo jiným teplejším místě, ať se fakt všechna vlhkost dostane pryč. Po takové kúře je zase jak nový a ready na použití. Obecně štětinám ty výrobky jen prospívají, blbé je, že se tam hromadí spolu s bordelem z vousů a podobně, takže z času na čas určitě doporučujeme očistit.

Mám kůži nějak připravit na aplikaci Dopingu?

Pokud to aspoň trochu jde, tak je dobré kůži před dopováním omýt. Ideálně teplou vodou a přípravkem na čištění tváře. Zbavíte ji mastnoty a teplou vodou roztáhnete póry. Pokud byste chtěli bejt jó poctiví, tak můžete dát i nějaký peeling, odstraníte jim odumřelé buňky a průnik do kůže bude pro Doping zase o něco lehčí. Bavíme se tady o kůži bez vousů nebo s minimem vousů. Pokud budete dávat do už zarostlé brady, tak to s peelingama a umýváním nepřehánějte. Spíše s citem a ideálně přípravky určenými na kůži s vousy. Případně bude stačit voda a nahřátí.

Jak mám kombinovat Doping a cokoli dalšího?

Doping, jako jedinej, je přímo na kůži. Proto ho dávejte první a pokuste se ho co nejméně ztratit ve vousech. Naopak všechno ostatní (myšleno olej, balzám, vosk) je primárně na vousy a ke kůži se máte až propracovat. Takže Doping první, chvilku pauza, aspoň nějakých 10 min a pak cokoli dalšího na vousy a ke kůži se propracovat. Pokud vousy pořádně ještě nejsou, tak s koupí něčeho dalšího bychom doporučovali počkat. Olej ani balzám nijak zásadně růst nepodpoří, starají se hlavně o to, aby vyrostlé vousy měly co potřebují.

Můžu se holit a používat Doping?

Co vám na to máme říct, když se chcete holit, tak se holte, ale obecně jsme proti. Zaholování, to je jiná, ať jsou vousy upravený to jó, ale holení… No nicméně se nám tato otázka opakuje, a pokud se z nějakého důvodu holit musíte, tak doporučujeme nedávat Doping hned po oholení. Kůže je podrážděná a nemuselo by to bejt dobrý. Obecně holení nijak růst, ani tloušťku vousů nezlepšuje, to je mýtus. Jediné proč by při používání Dopingu mělo smysl vousy zkracovat je snazší aplikace. Určitě ho ale jde dávat i přes vousy, jen to chce víc času a trochu ho ve vousech zbyde. Pokud se chcete holit, tak doporučujeme strojkem třeba na 1 mm a ne na kůži. Pokud musíte na kůži, tak alespoň moc netlačte a projeďte to zlehka. 

Jak rychle jsou vidět výsledky u Dopingu?

To závisí na 8979846654984 faktorech, zkrátka a dobře to nejde říct. Někdo vidí výsledky po měsíci, jiný po dvou/třech/čtyřech a někdo vůbec. Největší odezvu máme do nějakých dvou měsíců, ale výjimky potvrzují pravidlo, ať už tohle nesmyslný rčení znamená cokoli. Obecně bychom doporučovali tomu dát 4-6 měsíců, než nad Dopingem případně zlomíte hůl. Nicméně ani to nemusí být konec a kdyby na vás Doping náhodou nefungoval, ozvěte se a individuálně vymyslíme, co by šlo zkoušet dál.

Nevypadají nové vousy, když přestanu Doping používat?

Doping stimuluje kořínky a růst tím, že dodává živiny a prokrvuje. Důležité je taky to, že změkčuje kůži, takže se přes ni vousy snadněji dostanou. Když jde všechno dobře, tak se začnou k životu hlásit i ty lenivé vousy, které dřív nerostly. Pokud byste je ale od Dopingu v tenhle moment odřízli, tak ještě nebudou natolik probuzené, že bez stimulu od vás, opět zakrní. Případně se nedostanou přes kůži, která zase ztvrdne. Je teda důležité dopovat tak dlouho, než vousy nebudou dospělé/normální, jako jakékoli jiné, které vám rostou samy. Nejde říct, jak dlouho to bude, zpravidla ne déle než nějaké 4 měsíce, ale musíte posoudit sami, jestli už jsou ready na to ukončit kůru.

Narovinu, rozhoduji se mezi Minoxidilem a Dopingem. V čem je Doping lepší?

Do Minoxidilu bychom osobně nechodili, respektive jako poslední možnost. Spokojený zákazníky má taky, takže všechna čest, ale celkově to za nás není úplně šťastný produkt. Kromě toho, že jako složka je pro použití v kosmetických přípravcích v EU zakázán. Minoxidil má stejný obsah aktivní látky jako Doping - 5%. S tím rozdílem, že Doping v sobě má Kopexil, který je pro kůži daleko šetrnější. Doping v sobě má navíc i Hotflux, směs na prokrvení kořínků, řadu hydratačních a vyživujících složek. Oproti tomu Mino má jen alkohol, kterej kůži vysušuje. Dali bychom za Doping ruku do ohně, ale nezabere všem. Nám šlape dobře, ale kdyby nepomáhal, tak bychom vyzkoušeli spíš Copenhagen Grooming. Když by ani to nezabíralo, tak asi obětovali pannu a až pak začali používat Minoxidil. Tak asi tak.

Nemůže se nic stát při milostných radovánkách po použití Dopingu?

Pokud se dělíte o Doping s partnerkou skoro každý večer, tak bychom doporučovali dávat doping po radovánkách, nebo třeba hned jak přijdete domů. Jestli teda každej den nejsou radovánky od chvíle, kdy se spolu uvidíte. Pak vám asi ke štěstí nechybí ani ty vousy. Pokud by to bylo fakt každý den, nedej bože dvakrát denně, tak partnerce můžou začít růst více chloupky i vousky. V takovým případě bychom fakt doporučili dát jiný dávkování, třeba těsně před odchodem do práce/po příchodu do práce pro jistotu a pak třeba dvě hodiny před obvyklým časem lásky. Jinak je to úplně v pohodě, jestli jste teda ochotni se o Doping dělit.

Můžu si u vás vyzvednout zboží osobně?

Provozovnu, ve které by byl možný osobní odběr (zatím) nemáme. Výrobky si můžete ale koupit přímo na místě u některého z našich partnerů, např.: Gentleman Store, Gentleport, Luxusní holení, Svět kadeřnictví a další, případně se zastavte do některého z našich partnerských barber shopů, kde si můžete zboží i rovnou vyzkoušet. Případně napište a domluvíme se, kontakt na nás najdete tady.

Doručujete do zahraničí?

V současnosti máme přímo e-shop na Slovensku a v Polsku. Pokud byste potřebovali doručit někam jinam, neváhejte nám napsat a určitě se domluvíme. Kontakt na nás najdete tady.