FAQ

FAQ

MOŽNÁ SE UŽ NĚKDO ZEPTAL

Tady jsou odpovědi na všechny otázky, které se nám na zákaznické až nebezpečně často opakují. Nestyď se pročíst, než se zeptáš na něco nového. Jinak piš nebo volej, rádi ti pomůžeme s čímkoli.

Klikni a rozbal. Jen tak dostaneš odpověď.

1) Základy nakupování

Jenom pro pořádek. Jak by se řešila reklamace?

I mistr tesař se občas utne. Děláme maximum, aby všechno bylo perfektní, ale občas se prostě nezadaří. Pro co nejrychlejší řešení všech nedostatků otevři stránku Reklamace, Vratky, Výměny a popiš nám, co se stalo, ať to můžeme pořešit.

Néé, něco se pokazilo při platbě. Co mám dělat?

Když se nepovede při platbě, není vůbec potřeba vytvářet další objednávky. Napiš na info@angrybeards.cz a my se o všechno postaráme.

Kdyby se ti nechtělo čekat, v potvrzení každý objednávky najdeš platební údaje pro platbu převodem. Takže i když neprojde online platba přes Comgate, můžeš to pořešit svépomocí. Jen nezapomeň na variabilní symbol, ať se nám to spáruje se správnou objednávkou..

Můžu si u vás vyzvednout zboží osobně?

Ano, stačí si v objednávce zvolit osobní vyzvednutí a vybrat čas. Stav se potom na adrese Modřínová 1099, Třebíč.

Pro osobní vyzvednutí můžeš využít ještě i pobočky Pikito v Praze a Bratislavě, i tuhle možnost najdeš přímo v objednávce na webu.

Chci si objednat na dobírku, půjde to?

Na dobírku neposíláme. Ze začátku jsme dobírku nabízeli, ale spousta zboží se nám vracela, takže jsme se rozhodli tuto možnost vůbec nedávat. Snažíme se vymazlit balení, posílat co nejrychleji a chceme spokojený zákazníky, kteří se pro zboží vrací, ne polovinu vratek.

Držíme slovo a vždycky ti pošleme všechno, co si zaplatíš. A většinou i něco malinko navíc. Jestli ale jinak nedáš a potřebuješ zaplatit hotově na dobírku, protože digitálním penězům nevěříš, napiš nám na info@angrybeards.cz a něco vymyslíme.

Doručujete do zahraničí?

V současnosti máme vlastní e-shopy na Slovensku a v Polsku. Pokud bys potřeboval doručit někam jinam, neváhej nám napsat a určitě to domluvíme. Kontakt najdeš tady.

2) Kosmetika od Angry Beards

Mám kůži nějak připravit na aplikaci Dopingu?

Pokud to aspoň trochu jde, tak je dobrý kůži před dopováním omýt. Ideálně teplou vodou a přípravkem na čištění xichtu. Zbavíš ji mastnoty a teplou vodou roztáhneš póry. Pokud bys chtěl bejt jó poctivej, tak můžeš dát i nějaký peeling, abys odstranil odumřelý buňky a průnik do kůže byl pro Doping zase o něco lehčí. Bavíme se tady o kůži bez vousů nebo s minimem vousů. Pokud budeš dávat do už zarostlý brady, tak to s peelingama a umýváním nepřeháněj. Spíš s citem a ideálně přípravky určenými na vousy, třeba naším šamponem na bírd. Případně bude stačit voda a nahřátí.

Jak kombinovat Roller a Doping?

Po rollování bude kůže nasraná a cokoliv dalšího by jí nemuselo udělat dobře. Je proto vhodný rollovat večer, když víš, že už nikam nejdeš, a nechat kůži po rozbodání odpočinout. Nějaký hmoty na ni plácej až ráno. Každej jsme ale individuum a výjimky potvrzují pravidlo, jak se říká, takže vyzkoušej, co bude vyhovovat tobě.

Jak mám kombinovat Doping a cokoliv dalšího?

Doping je jako jedinej určenej přímo na kůži. Proto ho dávej první a pokus se zobákem projet až na kůži, ať co nejmíň tekutýho zlata poztrácíš v porostu. Naopak všechno ostatní (olej, balzám, vosk) je primárně na vousy a ke kůži se to má jen lehce propracovat. Takže Doping první, aspoň 10 minut pauza a až pak cokoliv dalšího na vousy. Pokud vousy pořádně ještě neraší, tak s koupí něčeho dalšího doporučujeme počkat. Olej ani balzám růst nijak zásadně nepodpoří, starají se hlavně o to, aby už vyrostlý vousy měly, co potřebují.

Můžu se holit a používat Doping?

Co ti na to máme říct, když se chceš holit, tak se hol, ale obecně jsme proti. Zaholování, to je jiná, ať jsou vousy upravený to jó, ale holení… No nicméně se nám tahle otázka opakuje, a pokud se z nějakýho důvodu holit musíš, tak doporučujeme nedávat Doping hned po oholení. Kůže je podrážděná a nemuselo by to bejt dobrý. Obecně holení růst ani tloušťku vousů nijak nezlepšuje, to je mýtus. Jediný proč by při používání Dopingu mělo smysl vousy zkracovat je snazší aplikace. Určitě ho ale jde dávat i přes vousy, jen to chce víc času a pravda, ve vousech ho vždycky krapet zbyde. Pokud se chceš holit, tak doporučujeme strojkem zkrátit třeba na 1 mm, ale neholit až na kůži. A už vůbec se nehol do hladka, ať si neposečeš mláďátka, co se díky Dopingu začínají teprv líhnout.

Jak rychle jsou vidět výsledky u Dopingu?

To závisí na 6 969 420 faktorech. Zkrátka to nejde říct. Někdo vidí výsledky po měsíci, někdo po dvou/třech/čtyřech. A někdo vůbec. Největší odezvu máme do nějakých dvou měsíců, ale výjimky potvrzují pravidlo, ať už tohle nesmyslný rčení znamená cokoli. Obecně bychom doporučovali tomu dát aspoň 4 měsíce, než nad Dopingem zlomíš hůl. Nicméně Doping není jediná zbraň v růstovým arzenálu a vždycky můžeš přitvrdit Rollerem a Beardroids. Jestli ale máš jakýkoliv pochybnosti, určitě se nám ozvi a zkusíme něco vymyslet. Nebo si prostě řekneme, že na tučný bírd nemáš genetiku a roštěnky budeš muset balit na tučný konto.

Nevypadají nové vousy, když přestanu Doping používat?

Doping stimuluje kořínky a růst tím, že jim dodá živiny a prokrví je. Důležitý je taky to, že dopování změkčuje kůži, takže přes ni vousy snadněji prorážejí. Když jde všechno dobře, tak se začnou k životu hlásit i ty nejlenivější vousy, který dřív nerostly. Pokud je ale od Dopingu odřízneš moc brzo, nebudou ještě natolik probuzený, aby bez stimulu přežily, a opět zakrní. Případně se nedostanou přes kůži, která zase ztvrdne a pohřbí je v temnotě zatracení. Je potřeba teda dopovat tak dlouho, dokud se mláďátka nezmění v dospělce aka tvrdý hřebíky. Jakmile ti přijdou dostatečně silný (podobně jako normální vousy), jsou teprve ready kúru ukončit. Písknout si to ale budeš muset sám, za nás by to nemělo trvat dýl než cca 4 měsíce.

Narovinu, rozhoduji se mezi minoxidilem a Dopingem. V čem je Doping lepší?

Do minoxidilu bychom osobně nechodili, respektive bereme ho jako poslední možnost. Spokojený zákazníky to má, nás by to taky zajímalo, ale zatím je to v EU zakázaná složka pro použití v kosmetických výrobcích. Navíc jediný, jak se dá na trhu dneska sehnat, je v brutální směsi minoxidilu a alkoholu, kterou bírd vysušíš totálně domrtva.

Náš Doping má v sobě účinnou látku kopexil, která je o fous šetrnější. K tomu jsme do Dopingu přidali i vanillyl butyl ether s řadou hydratačních a vyživujících složek. Dáme za Doping ruku do ohně, ale jasně, nezabere všem. Nám šlape dobře, ale kdyby nepomáhal, tak bychom spíš zkusili Copenhagen Grooming. Když by růst neodstartovalo ani to, tak bychom obětovali pannu a až potom možná sáhli po něčem s minoxidilem. Tak asi tak.

Nemůže se nic stát při milostných radovánkách po použití Dopingu?

Pokud se dělíš o Doping s partnerkou skoro každý večer, tak bychom doporučovali dávat Doping až po radovánkách, nebo třeba hned jak přijdeš domů. Jestli teda radovánky nezačínaj už ve dveřích: „Dobrý den, já jsem Helmut, opravář komínů.“ – „Dobrý den, pojďte dál, kamna mi netáhnou.“ No nic, v tom případě ti ke štěstí asi nechybí ani ty vousy. Je teoreticky možný, že by tvý drahý mohly vousky a chloupy víc růst, pokud by docházelo ke spojení jejího těla a tvojí nadopovaný brady moc často. V tom případě zkus jiný dávkování a dopuj třeba ráno před odchodem do práce. Nebo prostě po Dopingu drž 2 hodiny celibát a ruce v kapsách. Jinak je to úplně v pohodě, pokud seš ochotnej se o Doping dělit.

Jak mám kombinovat olej, balzám a vosk?

Olej a balzám jsou dost podobný výrobky (rozdíly najdeš v porovnání olej vs balzám). Běžnej vousáč nepotřebuje dávat oba najednou. Pokud ti to vyhovuje, tak proti gustu žádný dišputát, ale obecně ne-e. Když už, tak olej první a pak balzám.

Vosk aplikuj taky až po oleji/balzámu, případně si ho smíchej na dlani s trochou balzámu pro optimální sílu stylingu a aplikuj najednou. Obecně ale po oleji vousy už nejsou tolik přilnavý, takže je možný, že balzám/vosk nebude držet tak dobře. Značka ideál je používat olej, když tě čeká pobyt indoor, na outdoor šáhni radši po balzámu, protože ten bírd ochrání před vlivy drsnýho venkovního prostředí (vítr, déšť, UV). Vosk tam pak lupni pro ještě tvrdší styling a rázem dostaneš i o level vyšší ochranu.

A jestli čteš tu dlouhou odpověď až sem, asi máš i dlouhej bírd. Pak můžeš používat olej jen na konec brady, protože tam jsou vousy nejvysušenější. Balzám pak na tváře a knír. Na konci dne je ale alfou omegou to, jak to sedne tobě, ne jak ti poradí nějakej jouda na netu.

Vousy mi na jednom místě rostou špatným směrem. Co s tím?

Kořínky vousů jde pomaličku natočit kamkoli si budeš přát. Je to ale běh na dlouhou trať, opět a zas. Když budeš spěchat, maximálně si je tak domrvíš. Vždycky po nahřátí (ať už sprchou/vanou/napařeným ručníkem) je kartáčuj tím směrem, kam bys chtěl, aby směřovaly. A případně je můžeš i voskem nebo balzámem zafixovat v daný pozici, aby se kořínky pomalu natáčely i během dne.

Vousy nemají stejnou barvu, chybí jim něco?

Něco jim chybět může, ale jiná barva toho není ukazatelem. Je to dáno geneticky stejně jako třeba barva vlasů. Vousy nemusí mít zpravidla stejnou barvu jako vlasy, stejně jako dickbeard. Úplně normálně můžeš mít rezavý přelivy v bírdu, i když jsi blonďák a podobně. Není to nic proti ničemu a možný jsou jen dvě řešení. Barvit nebo hrdě přijmout výjimečnost, která ti byla dána do vínku. Je to ale komplet na tobě. No a na tom, jak moc divně to vypadá.

Vousy se mi lámou a jsou roztřepený, co s tím?

Chybí jim s největší pravděpodobností živiny a hydratace. Doporučovali bychom začít používat Beard Hydro, který zažene tu největší žízeň vousů i kůže pod nima. Po Hydru přichází na řadu olej nebo balzám, který hydrataci ve vousech pomohou déle udržet a zároveň bírd i kůži dokrmí gurmánským žrádlem. Pro fajnovky místo oleje doporučujeme prémiový Beard Jelly. Nakonec už jen stačí voskem stáhnout delší vousiska do požadovanýho tvaru.

Kromě týhle pravidelný rutiny můžeš proti slabým vousům bojovat i na dalších frontách. Zkus používat speciální šampon na vousy, který je nebude tolik ničit. Jestli tě trápí lupy, zkus šampon proti lupům. A jestli jsou vousy suchý jak cesta, po každým mytí je ještě domazli kapkou kondicionéru na vousy. Každopádně se ve vousech zbytečně nevrtej, nekartáčuj a nečeš víc než jednou denně. A nikdy ne na suchánka (až po aplikaci hydra/oleje/balzámu).

Prostě dopřej bírdu živiny a klid. Rozhodně nešamponuj denně, nesuš moc často horkým fénem a zkus i do svýho života vnést zdravou životosprávu, spánek a celkovej klid bez stresu. Uvidíš, že pak porostou vousy silný jak hřebíky.

Co kuřba a mazivo z řady Calm Balls?

Antistick ani Antisweat nejsou erotický pomůcky, nepočítá se teda s jakýmkoli stykem se sliznicemi. Jestli chceš špásování oživit, dopřej žabě dezert v podobě čokokulí smočenejch v Nuttelle, burákovým másle, šlehačce, pro masožravkyně v nějakým výpečku nebo prostě čemkoliv jiným dle osobních preferencí.

Maj engrybírdí výrobky nějakou trvanlivost?

Kosmetický výrobky mají doporučenou dobu spotřeby dva roky od navaření. Vaříme několikrát do roka a stáčíme všechno poměrně rychle. Po otevření doporučujeme spotřebovat do půl roku, což je víc než dost a tak se trvanlivostí není potřeba trápit. To všechno platí za předpokladu, že vousům nedopřáváš jen o svátcích, to ale určitě neděláš. Nebo?!

A není na to nějaký věkový omezení?

Nic z kosmetiky není věkově omezený, na druhou stranu asi nepotřebuješ používat věci na kule, když ti ještě nesestouply. To stejný platí pro Doping a podporu růstu vousů. Používat teda můžeš cokoli kdykoli, otázkou je, jestli ti to k něčemu bude. Kdyby ses chtěl poradit, neváhej napsat na info@angrybeards.cz a my ti už povíme.

3) Kosmetika od Busy B

Kam všude si můžu máznout Antirub?

Antirub je určenej primárně na mazání vnitřní strany stehen a podkoziště. Ale máznout si můžeš i různý další místa, u kterých hrozí vzájemný tření. Třeba mezi špíčky. Kam Antirub rozhodně nepatří a fakt to nezkoušej, jsou poraněný místa a sliznice.

Antirub máme ve dvou verzích. Složení je stejný, liší se jen balením – plechová piksla, nebo tyčinka s aplikátorem. Vyzkoušej a uvidíš, co ti vyhovuje víc.

Proč přidáváte do antiperspirantů hliníkový soli?

S naší kosmetikou sázíme hlavně na funkčnost. Hliníkový soli pomáhaj snižovat pocení i zápach, a proto se bez nich opravdu účinný antíky neobejdou. Nepoužíváme ale nic, co by bylo prokazatelně škodlivý nebo zakázaný. Vždy jedeme podle předpisů. Je nám jasný, že tohle téma vyvolává diskuze a nezavděčíme se všem. Důležitý pro nás ale je, aby sis našla něco, co ti vyhovuje a funguje.

4) Spodní prádlo Calm B

Jak se to má se střihy spodního prádla? To nejsou boxerky jako trenky?

Spodní prádlo je delikátní disciplína, kde jsou správné pojmy základem. Bohužel jsou česká označení jednotlivých střihů lehce matoucí, protože neodpovídají anglickým názvům. Ale neboj, uděláme ti v tom jasno, ať příště můžeš jít přesně po tom, co ti nejlíp sedí:

  • Volné trenky (boxers) pro pořádné chlapy a svalovce.
  • Boxerky (boxer briefs) s prodlouženou nohavičkou jsou univerzální volbou pro všechny.
  • Boxerky s kratší nohavičkou (trunks) jsou ideální pro svalovce a hubeňoury.

Je Calm B to samé, co bývalo spodní prádlo od Angry Beards?

Ano a ne. Vzali jsme všechno, co fungovalo u Angry Beards, a vyždímali z toho ještě o kapku víc zenu a pohodlí. Boxerky s Balls Holderem, volné trenky, Cockpit, to všechno si zasloužilo maximální péči. A abychom spodní prádlo mohli začít brát vážně a nabídnout chlapům víc, vyčlenili jsme celou kategorii do samostatné značky. Do značky, kterou necloumá nasrání jako v případě Angry Beards, ale je protkaná klidem a pohodou. Be calm, and let’s Calm B.

Máš vypečenější otázečku? Ptej se zákaznický podpory.