Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Olej versus balzám

OlejVSBalzam

 

K čemu se vlastně jednotlivé produkty používají?

Často zaznívá otázka, jaký je vlastně rozdíl mezi olejem a balzámem na vousy. Vzhledem k tomu, že na trhu se objevuje ještě řada dalších produktů, je mnohdy těžké vybrat, který je vhodný právě pro Vás. Ačkoliv balzám i olej mají stejné poslání, a sice hydratovat a vyživovat vousy a kůži pod nimi, v některých věcech jsou odlišné. Do jisté míry je to však Vaše osobní preference, co právě Vám vyhovuje. Doporučujeme vyzkoušet obojí a poté se rozhodnout, co Vám sedí lépe. Někdo používá jak olej, tak i balzám a kombinaci obou si nemůže vynachválit.

Olej na vousy se doporučuje spíše pro kratší až střední vous a také pro stádium velmi krátkých vousů – slangově baby beard, tedy když se rozhodnete konečně si nechat na bradě vyrůst pořádný klenot. Dále je jednou z jeho vlastnosti v porovnání s balzámem relativně rychlá absorpce, doporučuje se jak pro normální kůži, tak i pro mastnější. Pokud máte delší vous, a přece jen Vám vyhovuje více olejíček, dobrou volbou je olej aplikovat kartáčováním.

Balzám na vousy se naopak hodí spíše pro střední, až delší vousy. Na rozdíl od olejíčku může neposedné vousy srovnat do latě bez nutnosti aplikovat další přípravek. Do jisté míry tak dokáže nahradit i vosk, pokud tedy nemáte velmi bouřlivé vousy. Mezi jeho další přednosti patří to, že na vousech a kůži vytváří ochranný film a jeho vyživující látky tak působí podstatně déle. Toto ocení především jedinci se sušší kůží, protože právě díky tomuto dochází k velké úlevě zatížení pokožky, zejména teď v zimě.

Všem vousáčům bychom určitě doporučili vyzkoušet oba produkty, každý má jiné preference a každý si zamiluje něco jiného. Pokud požadujete od vousů specifický tvar, nejlépe toho docílíte voskem, který je dělán přesně za tímto účelem. Pro kompletní péči nesmíme opomenout ani šampón na vousy, je důležité vousy pravidelně mýt, aby byly čisté, zdravé a neměly lupy. Delší vousy můžou také mít problém s rozčesáváním, i na to Vám Angry Beards šampón pomůže. Samozřejmě se to s umýváním nesmí přehánět a když jste vous zrovna nezprasili kančím gulášem, tak dvakrát do týdne stačí.

Zpět do obchodu