Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Olej versus balzám

Po článcích o oleji a balzámu vyvstává logická otázka jaký je mezi nima rozdíl? Nebudeme vás napínat jak kšandy, stejně správně tušíte, že toho mají spoustu společného. 

Balzám i olej mají stejné poslání: hydratovat a vyživovat vousy a kůži pod nimi. Ideálka je vyzkoušet obojí a pak se rozhodnout, co vám sedí líp. Dost z vás používá olej i balzám a jste spoko jak nikdy.

Olej na klid, balzám do nepohody

olej-verus-balzam

Olej na vousy je spíš pro strniště a baby beardy. Takže pro všechny, kteří se zrovna rozhodli, že si nechají narůst pořádný klenot. Rychle se dostane tam, kam potřebuje a pomůže normální i mastnější kůži. Do delších vousů už je fajn i kartáč, aby se olej i balm líp zapracovaly do celého beardu.

Balzám na vousy se naopak hodí spíše pro střední až delší vousy. Na rozdíl od oleje je totiž srovná do latě bez nutnosti dalších vychytávek. Do jisté míry dokáže nahradit i vosk, jestli teda nemáte bouřlivé vousy, které potřebují postavit do latě.

Nejzásadnější rozdíl je, že balzám vytváří ochranný film a působí tak podstatně dýl. To ocení především jedinci se sušší kůží. Pomůže v létě ve vedru, při válení na písku, v moři nebo na koupáku, ale stejně tak i v mrazech. Pokožce se uleví, nebude svědit a lupit. Stejný účinek má i olej, ale jelikož mu chybí ochrana, hodí se na klidné dny a večery, kdy se chystáte propařit noc spíš u kompu než někde na party.

Všem vousáčům určitě doporučujeme vyzkoušet oba produkty. Každý beard je jiný a každý si zamiluje (a taky potřebuje) něco jiného. Jestli vám styling balzámu nestačí, k oleji a balzámu můžete přidat i vosk. Jedno si ale budem připomínat zas a znova. Základem pořádného beardu, který nelítá všemi směry, je pořádná péče. Bez ní to prostě nejde.

Wombo combo

Balzám, olej a vosk mezi sebou můžete i kombinovat. Jako první je na řadě olej, za ním balzám. Potíž je, že olej snižuje přilnavost balzámu a ten už tolik nedrží. Ochrana sice zůstane, ale styling už tolik nevydrží.

Pokud jste jó gurmán a myslíte to s beardem vážně, můžete používat na různé části vousů různé výrobky. Knír nasměrovat od pusy balzámem, licousy taky a horní část tváří a bradu promáznout olejem. To už je sice jinej level, ale jsou vousáči, kteří si takto vyhrají. 

Tak ať rostou!

 

KOUPIT OLEJ A BALZÁM
Zpět do obchodu