Vousáčův den

Máme tady pár slov pro ty, kteří hledají ideální kombo beardích výrobků. A pokud patříte mezi šílence, co nás už vykoupili, tak vám patří obr dík a tu máte návod, jak to všechno vlastně používat.

Ranní rutina 

vousacuvden

Nemáme na mysli kafe a cígo. Hned první (nebo alespoň druhá) věc, co potřebujete ráno v koupelně provádět, je umytí fazony. Stačí si teplou nebo vlažnou vodou propláchnout obličej a vousy, abyste se na kůži zbavili všeho bordelu, který přes noc tělo vyprodukovalo.

Pokud jste se předchozí večer vylili jak váza, vemte to raději z gruntu i se šamponem. Jen pro jistotu – hlava v záchodě se za hygienu fakt nepočítá.

Berete Doping? Teď je na něj ideální příležitost. Beard Doping si pumpněte na několika místech rovnou na obličej a pořádně rozetřete. Je to účinnější cesta, než když si pumpnete pár kapek na ruce a pak se to teprve snažíte rozmatlat po xichtě. Za 5–10 minut se naše tekuté zlato vstřebá, takže máte čas se věnovat zbylému porostu.

Pak je na řadě olej na vousy nebo balzám na vousy. Jestli jste z nich zmatení jak lesní včela v roji, pošlem vás na článek Olej versus Balzám, kde jsme se o nich rozkecali o něco víc. Obecně platí, že balzám vydrží o fous víc. Takže po něm sáhněte, jestli se vám stihly zpotit koule i právě teď v koupelně (to nahoďte i Calm Balls), nebo vás čeká tuhá šichta na Sibiři. 

Nakonec stačí už jen pročesat a promasírovat kartáčem. Na majestátní beard už patří hřeben a zkrotíte ho do sexy tvaru pomocí vosku na vousy. No a po tomhle final touchy už můžete jít na lov. Kočiček nebo jelenů, záleží na vaší preferenci. 

Sečteno podtrženo – voda, doping, balzám (olej), kartáč. Easy, ne?

Večerní pohodička

Kam přes den strkáte bradu, je vaše věc. Jestli ji potřebuje večer umýt, vydrbejte ji šamponem na vousy. Vemte to až na kůži, protože potřebujete umýt především ji. A opovažte se použít sprcháč z kaufu! Náš šampon je gentle as fuck, takže se nemusíte bát si s ním bradu drbat denně. My víme, že jste závisláci. Ale jestli jste zvědaví na náš názor, tak bohatě stačí jednou za 2–3 dny.

vousacuv-den2

Po očistě je na čase využít toho, že má kůže otevřené póry, které přímo dychtí po dalších beardích dobrotách. A následuje zase stejné kolečko jako ráno. Doping, olej, kartáč. Předpokládáme, že na Sibiř na noční nejedete, takže stačí olej místo balzámu.

Jestli zrovna nastal čas na úpravu kontur, zaholte je břitvou nebo shavettou po šamponování. Pokud ale berete Doping, pěstujte si spíš strniště a nezaholte si čerstvě rostoucí fousí mláďata. To je tak nějak v kostce. Dohromady vám to všechno nezabere ani půlhodinu denně a může vám z téhle poctivé práce vyrůst luxusní beard. Divili bychom se, kdyby ne.

Tak ať rostou!