Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Zázračný balzám

Hned ze začátku je potřeba říct, že mezi balzámem a olejem není zas takový rozdíl. Oba výrobky slouží primárně k vyživení a hydrataci. Oba jsou hlavně na vousy, ale benefituje z nich i kůže a oba můžete používat jak se strništěm, tak i s Krakonošským plnovousem. Konkrétní rozdíly si můžete prostudovat v článku Olej VS Balzám.

Největší rozdíly jsou dva. Balzám oproti oleji poskytuje i ochrannou vrstvu, takže je vhodnější ven a do nepříznivých podmínek, no a také zastupuje stylingovou funkci. Vousy jím zkrátka i usměrníte a dáte tvar. Kvůli tomu balzám ocení hlavně delší brady, ale na konci dne je to o osobní preferenci a tom, co sedne přesně vám.

Čistě teoreticky se výrobky dají i kombinovat. V takovém případě doporučujeme nejdříve olej, chvilku pauza a následně balzám. Problém je v tom, že olej sníží přilnavost balzámu a ten již tolik nedrží. Pokud jste jó gurmán, doporučujeme spíš používat na různé části vousů různé výrobky. Knír nasměrovat od pusy balzámem, licousy taky a třeba horní část tváří, případně bradu, promáznout olejem. To už je ale jinej level, ale jsou vousáči, kteří si takto vyhrají. Jednoduchá poučka, pokud styling přímo nevyžadujete, je – Jde se ven, vousy máznu balzámem. Budu dnu, na vousy olej prdnu. Je to ale potřeba vyzkoušet a naslouchat vousům, samy si řeknou.

V naší řadě najdete dva balzámy. Carl je jemnější a jeho až máslová konzistence umožňuje velmi jednoduchou a efektivní aplikaci, takže vousy vyživí perfektně po celé délce. Od konečků až ke kůži. Obsahuje ale méně vosku, a proto poskytuje menší styling. Decentně vousy stáhne, ale pokud máte problémy s trčícími hřebíky, tak to Carl určitě nepomůže. Druhý balzám, Steve, má oproti Carlovi pevnější konzistenci a umožňuje vousy stylingovat. Knír jako Salvador Dalí s ním nevyčarujete, na to už je potřeba vosk přímo na knír, ale plnovous v požadovaném tvaru udrží zaručeně. V případě potřeby je možné kombinovat s naším voskem a vytvořit si vlastní kombo se sílou držení přímo na míru.

Po aplikaci balzámu je dobré vousy vykartáčovat. Dostane se tak ještě rovnoměrněji ke všem vousům a současně jim dáte tvar, který balzám pomůže udržet. Případně můžete použít i hřeben pro ještě přesnější úpravu a rozčesání. Kdybyste měli jakoukoli otázku, na kterou se vám nedostalo odpovědi, neváhejte nám napsat na sociálních sítích nebo e-mailu info@angrybeards.cz Ať rostou!

KOUPIT Balzám
Zpět do obchodu