Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Zázračný balzám

Blahodárný olej už jsme dostatečně protřepali v předchozím článku. Balzám je jeho tuhej brácha, který vám pomůže s péčí, hydratací a jako bonus i s ochranou (vousů) a se stylingem.  

Styling a ochrana

balzam

Hned ze začátku je potřeba říct, že mezi balzámem a olejem není zas takový rozdíl. Oba výrobky slouží primárně k vyživení a hydrataci. Oba jsou hlavně na vousy, ale benefituje z nich i kůže, a oba můžete používat jak se strništěm, tak i s Krakonošským plnovousem. 

Konkrétní rozdíly si můžete prostudovat v článku Olej versus balzám. Spoiler alert: největší rozdíly jsou dva. Balzám oproti oleji poskytuje i ochrannou vrstvu, takže se hodí pro vousáče, co svou bradu vystrkují často ven. Ideálka do nepříznivých podmínek – zimě do mrazu, větru, ledu, v letním párnu, moři, koupáku, písku. Prostě nezáleží na tom, kde všude se válíte.

No a druhým rozdílem je styling, který oproti oleji nabízí. Není tak silný jako u vosku, ale beard usměrní a dá mu tvar. Právě kvůli tomu ho oceňují hlavně delší brady. 

Který vybrat

U nás na shopu najdete dva balzámy. Carl je jemný jak máslo a snadněji se zapracovává do beardu. Perfektně vyživí a ochrání, o tom žádná. Jelikož má v sobě míň vosku, není to takový stylingový král. Decentně beard stáhne, ale jestli vám to všude trčí jak drátěnka, vemte si raději Steva. Ten má oproti Carlovi pevnější konzistenci a umožňuje vousy líp stylingovat, i když knír jako Salvador Dalí s ním nevyčarujete.

Mimochodem, nebojte se kombinovat. Jako první je na řadě olej, za ním balzám. Potíž je, že olej snižuje přilnavost balzámu a ten už tolik nedrží. Ochrana sice zůstane, ale styling už tolik nevydrží. Gurmáni můžou používat na různé části vousů různé výrobky. Knír nasměrovat od pusy balzámem, licousy taky a horní část tváří a bradu promáznout olejem. 

Jak na něj

Vemte si trochu balzámu do dlaně a rozetřete si ho. Pak ho pořádně zapracujte do celého beardu včetně kůže. Po aplikaci balzámu je super vousy vykartáčovat. Díky tomu se dostane ke všem vousům a zároveň jim dáte vytoužený tvar. A balzám ho samo sebou pomůže udržet. Jestli vám vousy nedrží ve tvaru, který jste si vysnili, zkuste tužší balzám nebo rovnou vosk.

Pro jistotku se můžete kouknout i na video. Poslouchat Kraiga je prostě balzám na uši.

Ať rostou!

KOUPIT Balzám
Zpět do obchodu