Balzám na vousy - Stylovat & Chránit

Hned po oleji je druhým nejzákladnějším pomocníkem každýho vousáče právě balzám aka beard balm, na který teď mrkneme blíž. Balzám je něco jako tuhej bráška oleje, kterej ti pomůže s výživou, hydratací, ochranou a ve finále i se stylingem tvých těžce vydřených vousů. 

 

Stylovat & Chránit

balzam

Hned ze začátku ti musíme říct, že mezi balzámem a olejem není zas kdovíjaký rozdíl. Oba výrobky slouží primárně k vyživení a hydrataci. Oba jsou hlavně na vousy, ale benefituje z nich i kůže, a oba můžeš používat jak se strništěm, tak i s Krakonošským plnovousem. 

Konkrétní rozdíly jsme ti do mrtě rozpitvali v článku Olej versus balzám, kterej ti doporučujeme před nákupem rozhodně nastudovat.

!!! Spoiler alert !!!

Největší rozdíly jsou dva. Balzám oproti oleji poskytuje i ochrannou vrstvu, takže se hodí pro vousáče, co svou bradu často vystrkují ven. Ideálka do nepříznivých podmínek – v zimě do mrazu, větru, ledu, v letním párnu k moři, koupáku, písku. Vlastně nezáleží na tom, kde všude se válíš.

No a druhým rozdílem je styling, který balm oproti oleji nabízí. Jasně, beard nestáhne tak pevně jako vosk na vousy, ale neposedný vousiska usměrní a dá bradě tvar. Právě kvůli tomu ho oceňují hlavně vyvinutější vousáči.

 

Který balzám vybrat

U nás na shopu najdeš tři různý balzámy. Carl Smooth je jemnej jak máslíčko a taky se tak roztírá, takže ho do bírdu zapracuješ jedna báseň. Perfektně vyživí a ochrání, o tom žádná. Jelikož má v sobě míň vosku, není to úplně styling king. Decentně beard stáhne, ale jestli ti to všude trčí jak drátěnka, šáhni raději po Stevovi the CEO s pořádnou dávkou vosku. Ten má oproti Carlovi pevnější konzistenci a umožňuje vousy líp stylingovat, i když knír jako Salvador Dalí s ním nevyčaruješ, protože to jednoduše není vosk na knír a nikdy nebude.

Třetím synkem do engrybírdí rodinky balzámů je Javier the Seducer, kterej je množstvím vosku přesně na půli cesty mezi Carlem a Stevem. Krom tvrdosti, je mezi těmahle výrobkama rozdíl i ve vůních. Máslíčkovej Carl voní po mandlích, tvrďák Steve je zas kořenitej jak Vlk z Wall Street. A Javier, tak ten je namixovanej k omotání sosáčků všech samiček v okolí. Mix bylinek a bergamotu je vydráždí k nezastavení. Výběr je to těžkej, víme, ale tak když je čapneš všechny tři, chybu určitě neuděláš...

Mimochodem, fakt se nemusíš bát experimentovat a kombinovat. Jako první by měl být na řadě olej, až za ním balzám. Potíž ale je, že olej snižuje přilnavost balzámu a ten pak tolik nedrží. Ochrana sice zůstane, ale styling už je slabší. Gurmáni tak našli cestu, kdy tváře a bradu promáznou olejem, ale knír a licousy nechaj nedotčený, aby je vzápětí zkrotili balzámem. Toť asi nejrozumnější cesta.

Olej teda mimochodem dopodrobna rozebíráme v článku o oleji na vousy, tak přečti kdyžtak taky, jestli najdeš chvilku.

 

Jak na balzámování

Naber si do dlaně trochu balzámu a rozetři ho, ať se pěkně zahřeje. Pak ho pořádně zapracuj do celýho beardu včetně kůže. Po aplikaci balzámu je super vousy vykartáčovat. Díky tomu se hmota rovnoměrně rozetře a kartáčováním dáš bírdu rovnou i požadovaný šejp. Kdybys chtěl zažít o další level lepší výsledky, zkus po nanesení balzámu bírd vyfénovat, to rozpustí vosk, kterej se doslova vpije do samý podstaty vousů a postaví je do latě.

Jo, a ještě vychytávka pro ty, kdo jdou po nekompromisním stylingu. Když nabíráš balzám do dlaně, prdnout do něj můžeš i ždibec vosku na vousy až pak tu směs rozetři a zahřej. Takhle si vlastně balm vytvrdíš přesně podle svýho gusta. A vo vo vo tom to je.

Pro jistotku se ještě mrkni na tohle video. Poslouchat Kraiga to je jak balzám na uši.

Ať rostou!

KOUPIT BALZÁM

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení