Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Blahodárný olej

Zkušení vousáči dobře vědí, že mazání je prostě základ! Pokud s vousy začínáte nebo jste jen zapomněli holení na dovolenou a zjistili, že s tím přerostlým strništěm vypadáte zatraceně dobře, olej bude první věc, kterou budete potřebovat. Přináší tolik benefitů, že se nám těžko vypichuje ten největší, ale bude jím nejspíš konec škrábání a lupů ve vousech. Růst vousů je pro kůži náročný a tím, že se o sebe nestaráme, nebo ještě líp si vousy denně myjeme nějakým sprchovým gelem, je kůže většinou hodně zubožená. Proto vousy svědí a dělají se lupy. Olejem vousy i pokožku hydratujete a vyživíte, což právě vede v uzdravení. No a zdravá brada neškrábe ani nelupí.

Další nespornou výhodou je obecně lepší forma vousů. Už pár dnů po začátku používání jsou vousy poddajnější, jemnější a celkově lépe vypadají. Pak už stačí načesat to do správného tvaru a hrdě nosit!

blahodarny-olej1

Čím delší vousy, tím více oleje spotřebují, ale i na Krakonošův plnovous vystačí lahvička na dlouhé týdny. Přirozeně jsou vousy sušší a tvrdší než vlasy, proto potřebují adekvátní podporu nositele a aspoň ten olej by si zasloužila každá brada.

Aplikovat můžete buď na lajdáka, jako pleťovou vodu po holení. Jestli jste už zkušenější vousáči a vzpomínky na tyhle časy jste vytěsnili, tak se omlouváme za připomenutí. Zkrátka kápnete obsah pipety (2-6 kapek, podle délky vousů) do ruky, rozetřete mezi dlaněmi a vetřete do vousů směrem od tváří k puse. Nebo jako profík. Potřebné množství dáte do dlaně, dvouprsťáka namočíte do oleje a máznete na knír i spodní konturu vousů pod ústy. Tady jen pozor, aby svalová paměť nezapracovala a nevjeli jsi dovnitř. Pokud máte nejdelší vousy na bradě, teď jsou na řadě. Dlaň, ve které držíte olej, přitiskněte na bradku (konečky vousů potřebují olej nejvíce). V ruce vám toho pořád dost zbylo, teď už to můžete rozetřít v dlaních, aplikovat na tváře a finálně promasírovat celý porost. Druhý způsob je hlavně přesnější, takže vzácný olej máte přesně tam, kde je potřeba.

V naší nabídce najdete originální olej ve čtyřech vůních a dvou velikostech. Pokud nejste milovníci citrusů nebo tea tree, tak doporučujeme sáhnout po Jackovi Saloonovi případně Christopherovi Travellerovi. Tyhle oleje jsou sušší, lépe se vstřebávají a tolik neumastí.

Pokud byste měli chuť spíš na pořádnou prasárnu, sáhněte po Murican oleji. Je to poctivá americká ropa, se kterou nám pomáhal americký barber třetí generace a také stojí za to.

blahodarny-olej2

Po naolejování je dobré vousy vykartáčovat. Kromě toho, že je to zatraceně příjemný, ocení kartáčování i vousy a kůže. Olej kartáčováním ještě lépe rozprostřete celým plnovousem, z kůže odstraníte mrtvé buňky a stimulujete kořínky. Více o kartáčích a všem okolo si ale můžete přečíst zde.

Všechny oleje najdete v záložce „Vousy“. V případě jakýchkoli otázek nám neváhejte napsat na sociálních sítích nebo e-mailu info@angrybeards.cz Ať rostou!

KOUPIT Olej
Zpět do obchodu