Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Shavetta nebo břitva?

Shavetta nebo břitva, to je věčná otázka, na kterou se pokusíme odpovědět. Shavetta je typ holícího strojku pro zaholování kontur ale i oholení celé tváře, která by neměla chybět v nářadí žádného vousáče. Vypadá jako tradiční břitva na holení, ale na rozdíl od břitvy má čepel z vyměnitelné žiletky. Skvělý pocit z tradičního holícího rituálu ovšem zůstává.

 joker.jpg

Ať už jste v oblasti tradičního holení úplní nováčci nebo ostřílení borci, shavettu oceníte v obou případech. První skupina ocení výrazně sníženou možnost pořezání (čepelka přesahuje pouhých 0,5mm) a ta druhá zase bleskurychlou možnost mít ostrý nástroj hned po ruce (odpadá nutnost obtahování břitvy na kůži). U barberů se můžete také nejčastěji setkat se shavettami – ti je zase používají z hygienických důvodů. U každého zákazníka nejdříve žiletku vymění, než mu začnou kouzlit na tváři.

 

Jak se správně holit

Ze všeho nejdřív je potřeba na rituál správně připravit vousy i kůži. Nejlepší čas je hned po sprše, po které jsou vousy měkké a kůže vláčná. Pokud zrovna nemáte na koupel čas, přiložte na tvář ručník namočený do horké vody. Tímto způsobem se vousy hezky napřímí, a tak přesněji a snadněji docílíte požadovaného tvaru.  

 

Shavetta Garrigue (1)Celé holení začíná přípravou samotné shavetty. Do shavetty se vkládá pouze polovina žiletky, proto je třeba zlomit žiletku ještě v papíře, než ji z něj vybalíte (druhou půlku žiletky si uchovejte v papíře pro další použití). U Garigua odklopíte pojistku na konci shavetty, rozevřete a posunete mimo vrchní část ramene. Zasadíte polovinu žiletku do zubů, zakryjete velkou část žiletky vrchní polovinou ramene a zajistíte pojistkou.

 

Shavettou se dají přesně zaholit kontury, ale i oholit celá tvář, což píšeme jen pro případ, že byste museli jít na operaci čelisti a oholení by bylo nevyhnutelné. Pokud budete pouze zaholovat kontury, použijte gel na holení (na kterém nyní usilovně makáme). Díky jeho čirosti přesně uvidíte linie vousů. Pokud se chystáte na zmíněnou operaci čelisti a musíte si oholit celou tvář, můžete použít buď pěnu na holení ve spreji, nebo mýdlo na holení, které rozpěníte pomocí štětky. Ať tak či onak, naneste pěnu nebo gel na tvář.

 

Pak už jen stačí vzít do ruky holítko a akce může začít. Pokud nemáte vlastní grif, je nejlepší shavettu uchopit ukazováčkem a prostředníčkem na shanku, prsteníček patří na tang a palec na opačnou stranu proti prstům.

 

Holení provádějte vždy po směru růstu vousů. Doporučený úhel sklonu břitvy ke kůži je 30°. Pokud u sebe ale zrovna nemáte úhloměr, vězte, úhel má být spíše menší než větší. Pokud by totiž žiletka byla ke kůži moc kolmá, hrozí pořezání. Tlačte na shavettu jen lehce (i tady platí, že méně je někdy více). Tlačením a holením na moc krátko totiž dochází k zarůstání vousů. Holená místa po celou dobu napínejte, aby čepel hezky klouzala po kůži. Kůži na ohryzku posuňte trochu na stranu, abyste se zbytečně nepořezali. Linie na krku zaholujte tak, aby kopírovali tvar vaší čelisti a brady.

 

Po dokončení vašeho mistrovského díla je třeba pokožku zklidnit. Na případná pořezaná místa přiložte navlhčený kamenec, který ránu zatáhne a pro výživu a regeneraci použijte balzám nebo olej. Shavettu očistěte pod proudem vody.

 

Jak dlouho vydrží žiletka ostrá závisí na tvrdosti vašich vousů i ploše, kterou si holíte. Pokud ale ucítíte, že břit dokonale neklouže po kůži, pokožka je po holení podrážděná více než normálně nebo musíte na shavettu tlačit více než je zdrávo, je čas na výměnu.

 

KOUPIT SHAVETTU 
Zpět do obchodu