Barber battles s Angry Beards

IMG_7992-2.jpg

Určitě jste zaznamenali, že tuto sobotu 21.4.2018 se uskutečnil první barber battle v Čechách, kterého jsme byli hrdým partnerem. Battle byl součástí kosmetického veletrhu Interbeauty na holešovickém výstavišti v Praze.

Na Slovensku se uskutečnil oficiálně první battle a to 10.2.2018 v podobném duchu, tak se nedivíme MMG Freedom Barbers, pokud jsou malinko nasraný. Byli jsme na obou akcích a s čistým svědomím můžeme říct, že na první ročník obou akcí byly extrémně vydařené. Nejdříve shrneme Bratislavu a pak se pustíme do Prahy.

Veletrh Interbeauty byl v Bratislavě poměrně o ničem, v prvním patře byly kočárky a podobné věci, celá hala byla prímově provoněna podělanýma plínka, což na jednu stranu bylo dost autentický, na druhou to ale úplně v poho nebylo. V druhém patře byly šminky, nebylo jich málo, ale ani takové množství, jaké jsme očekávali. V tomto prostoru bylo i pódium. Bylo dost velké, a přesto v hlavní ketegorii barber battlu praskalo ve švech. Před pódiem bylo několik řad židlí, které byly permanentně obsazené, a i za nimi stálo po celou dobu spoustu diváků. Battle byl pod taktovkou již dříve zmíněných MMG v čele s Palermem, uznávaným barberem, a dalších, kteří na akci kromě porotců ze zahraničí přitáhli i Separa a Osťa, moderátora Hip Hop Reality. Jedna kategorie míjela druhou a nuda rozhodně nebyla. Celkově veletrh v porovnání s Prahou o ničem, ale chlapci z Bratislavy zajebali show a barber battle stála za to.

After movie níže:

V Praze byl veletrh o dost pompéznější, více vystavovatelů, zajímavější stánky i produkty. Barber battle byla také v pavilonu kosmetiky na pódiu, které bylo lepší než v Bratislavě, ale podstatně menší a co bylo další mínus, že bylo pro všechny soutěže, které se konaly. Jedna kategorie dostříhala a vystřídalo je vyhlašování make upu nebo něco podobného, což bylo divné. Škoda, že to nebylo někde zvlášť. Battle se po dvou disciplínách přesunula z pódia na prostor vedle něj, právě kvůli prostoru a vyhlašování. Účast byla také slušná, možná i větší než na Slovensku, ale to bychom jen tipovali. Diváku bylo s rukou na srdce méně.

Za pražským eventem stála parta z brněnského barberu Royal Barber, snažili se, ale šlo vidět, že chybí kontakty s podsvětím a chyběl nám tam takový ten celebritský nádech, ono i MMG je dost profláklé a uznávané. Na tomto eventu však také byli porotci ze zahraničí, jeden dokonce námi doporučený Kraig Casebier, výborný americký barber žijící v Praze.

Takže sečteno podtrženo, oba eventy stály za to a určitě půjdeme i na další ročníky. Od Slováků jsme malinko dostali na prdel, ale vzhledem k prvním ročníkům to byla fakt pecka. Díky za organizaci a blahopřejeme výhercům, respektive spíše výherkyním, protože v Praze dominovaly barberky.

Zde náš krátký sestřih a těšíme se na oficiální aftermovie: