Jak si mýt vlasy aneb neplešaťte ve 30

Spousta chlapů řekne, že mytí vlasů není žádná věda, a pak si hlavu vydrbou sprcháčem za pade. Takhle ne. Existuje pár základních pravidel, který není těžké dodržovat a které zamezí tomu, že budete mít epesní pleš ještě před důchodem. A týkají se všech – ať už máte hřívu jako Lorenzo Lamas nebo pečlivého ježka.

Sprcháčem ne!

samponprochlapyRuku na srdce – výběr z Kaufu nebude to pravé ořechový. Vymyje vám komplet mastnotu z hlavy a nenechá vlasům nic, z čeho by mohly růst a vyživovat se.

Jestli chcete od pohledu zdravé vlasy a nemít nedobrovolně ve 30 místo hlavy koleno, vyberte si na mytí něco užitečnějšího. A na sprcháč prosím rovnou zapomeňte, to byste se kolena dočkali už ve 20. 

Při výběru šamponu si dejte pozor na to, aby byl zrovna pro váš typ vlasů. Když nevíte, jaký vybrat, sáhněte po all-in-one řešení, které nabízí zlatý střed pro všechny a často má kondicionér rovnou v sobě (cough – 69v1 – cough). 

V každým případě ať vám padnou do ruky produkty, které vlasům taky něco dodají, jsou šetrné a neobsahují zběsilou chemii. Pokud si nejste jistí volbou, zeptejte se svého barbera, určitě si bude vědět rady. 

Vždy gentlemanem

Bez ohledu na to, jaký typ vlasů máte, vždycky se k nim chovejte slušně. Dejte si při mytí masáž, která prokrví pokožku. Jemně a bez nehtů prosím. Ne, že se budete drbat jak pes za uchem.

Další oblíbená kratochvíle, která vám ubírá na množství a kvalitě vlasů, je zběsilé sušení a drbání hlavy ručníkem. Zas a znova – jděte na to jemně. Přikládejte ručník k mokrým vlasům, ať přebytečnou vodu nasaje. Teprve pak si je rozčešte prsty nebo hřebenem s širokými zuby.

Na šampon sáhněte jen jednou za 2–3 dny

Mytí vlasů každý boží den není dobrý nápad. Přimhouřit oko by se nad tím dalo v letních měsících, kdy denně vypotíte kýbl v práci, nebo se válíte střídavě v písku a ve slané vodě. 

V každým případě si každodenním mytí vlasů koledujete o průšvih. Zbavujete vlasy ochranných olejů, budou se lámat, třepit, padat. A jako bonus se skalp bude snažit vyrovnat nedostatek ochrany a palice se vám bude mastit jedna báseň. 

Pokud už jste se dostali do tohoto začarovaného kruhu, začněte střídat mytí šamponu s obyčejným oplachem vodou, nebo vlasům dodejte kuráž pomocí tonika (neplést s tonicem). Ono se to časem zlepší a hlava se nebude tolik mastit, čestný skautský.

Zdravá vlasová pokožka je základ

Jak poznáte, že někde děláte chybu? Nejvíc vám toho poví vlasová pokožka. Protože jen ze zdravé pokožky mají vlasy ideální podmínky pro zdravý růst. Je to právě ona, která živí vlasové folikuly a vlasy, které z nich rostou.

Jestliže je červená, svědí, je citlivá a lupy vytřepáváte skoro i z ponožek, pak je třeba něco udělat. Začít můžete třeba u šamponu. 

Záleží i na tom, co lejete do sebe

Ještě jedna věc má nezanedbatelný vliv na kvalitu vlasů a pokožky hlavy. Životní styl. Vlasy i vousy potřebují dostatečnou výživu i zevnitř, a proto je potřeba jim dodávat dostatek vody a živin. Pokud teda každý den řešíte večeři tím, že do sebe pošlete párek a pívo, neočekávejte, že budete mít díky kosmetickým zázrakům hřívu jako Jason Momoa.

A poslední rada. Míň stresu, jo? Ať vám všechno z hlavy nevypadá jen kvůli zděšení, že jste to doteď dělali špatně.

Ať rostou!