Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Roidy pro vousy,vlasy i celé tělo

DSC_6812-EditV tomhle článku rozpitváme naši další sypku Beardroids. Je to něco jiného, než jste zvyklí, to ale není nic proti ničemu. Boj s růstem je boj komplexní a čím víc front pokryjeme, tím spíš uspějeme. Tak bez dalšího otálení se pojďme podívat na klíčové složky roidů.

L-Methionin je esenciální aminokyselina (lidské tělo ji nedokáže syntetizovat, musí být do organismu dodávána s potravou) obsahující síru, nositel methylové skupiny v metabolizmu bílkovin. Jedná se o nejméně zastoupenou aminokyselinu, při jejímž nedostatku klesá výživná hodnota mnohých rostlinných bílkovin. Methionin je výchozí aminokyselina, která zahajuje biosyntézu bílkovin, cysteinu, kreatinu a karnitinu. Dermatologové ho doporučují i na léčbu alopecie (neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vousů,vlasů a ochlupení. Příčiny mohou být různé: dědičné, nesprávné stravování, stres), nicméně na to neexistují klinické studie.

L-Cystine je v přírodě se vyskytující neesenciální aminokyselina. Cystein je spolu s methioninem zástupcem proteinogenní aminokyseliny obsahující síru. Spolu tvoří nerozlučnou dvojku zdrojů keratinu představujícího základní stavební prvek vousů i vlasů.

MSM (methylsulfonylmethan) neplést si s BDSM, to je trochu něco jiného. MSM neboli methylsulfonylmethan je přírodní, nejlépe vstřebatelná organická sloučenina síry. Biologicky aktivní síra je nutná pro správné fungování organismu. Při špatných stravovacích návycích a zvýšené míře stresu klesá hladina síry v těle. Používá se zejména jako kloubní výživa. Podporuje růst vousů,vlasů i nehtů. Napomáhá při potížích s akné. Pozitivem MSM je jeho schopnost vykazovat protizánětlivé účinky a pomáhá tělu při procesu detoxikace. Při dlouhodobém užívání MSM se zrychluje hojení a dochází ke snížení bolesti a zlepšení imunitního systému.

Kyselina pantothenová – Vitamín B5 (zdroj Calcium D-Panthotenate) je ve vodě rozpustný vitamín, který se účastní metabolismu všech živin v těle. Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, přispívá ke zdravé mentální činnosti a energetickému metabolismu. Zlepšuje kvalitu kůže, vlasů i nehtů.

Cetearyl Alcohol se vyrábí z kokosového oleje. Patří mezi mastné alkoholy a skládá se z cetyl alcoholu a stearyl alcoholu. Nevyvolává alergické reakce, nedráždí a je tedy vhodný i na citlivou pokožku. Ten jsme do směsi přidali hlavně kvůli jeho schopnosti zvýšení vstřebatelnosti ostatních složek do hlubších vrstev kůže.

Biotin vitamin H (fun fact, je to z německého Haar und Haut – vlasy a pleť a samozřejmě vousy). Rozpustný ve vodě, přítomný ve žloutku, játrech a kvasnicích, v těle syntetizován bakteriemi tlustého střeva. Slouží jako kofaktor mnoha enzymů nezbytných pro metabolizmus tuků a cukrů, dále pro růst a obnovu buněk a tkání.

Zinek (zdroj oxid zinečnatý) stopový intracelulární prvek, kofaktor mnoha enzymů. Je potřebný pro buněčnou proliferaci, tvorbu vaziva, hojení ran a tvorbu spermií. Jeho nedostatek se projevuje hypogonadizmem, poruchami růstu, zhoršením hojení ran, zhoršením chuti a čichu, poruchami imunity a vypadáváním vlasů. Největší zdroj zinku je masitá strava no a pak Beardroids.

Toto jsou základní složky přispívající k zlepšení jak kvality, tak i zdravého růstu vousů, vlasů a v podstatě fungování celého organismu. Jak říkali dědové, na zdravém těle, zdravý vous. Ať rostou!

SlozeniBeardroidsOK

KOUPIT BEARDROIDY
Zpět do obchodu