World Beard Records

Pokud jste už za svůj život nestihli nejrychleji zaběhnout stovku, zvednout nad sebe nejvíc kilo nebo složit Rubikovu kostku rychleji než průměrné 5leté Čínské dítě, nevěšte hlavu! Stále tu žije naděje, můžete udělat světový rekord v některé z beard kategorií. 

Obdivuhodné rekordy

Nejdelší vous

Původem Nor Hans Langseth, který nakonec zemřel v USA, je držitelem vůbec nejdelšího vousu v historii. Ten měřil úctyhodných 5,33 m a tato délka mu byla změřena roku 1927 až v rakvi na jeho pohřbu. 

Na Hanse se snaží dotáhnout Sarwan Singh, který je dosud žijícím držitelem nejdelšího vousu na světe. Jeho chlouba měří zatím "jen" 2,495 m, takže nejspíš už Hanse nestihne přerůst, ale i tak si zaslouží obdiv. Tento rekord má totiž v držení už od roku 2010.

 

Nejdelší knír

Titul nejdelšího frňouse v historii má už od roku 2010 Ind Ram Singh Chauhan. Už v tom roce jeho kňour dosahoval 4,29 m. 
 

ženy s plnovousem

To, že někteří lidé dokážou býti hříčkami přírody, je důkazem místo slibů Harnaam Kaur narozená 1990 z UK, která v roce 2015 byla zapsána do Guinessovy knihy rekordů, jako nejmladší žena s plnovousem. Může za to u ní hormonální nerovnováha, která jí dopomohla k vousům, za který by se nemusel stydět leckterý chlap. 

Držitelkou vůbec nejdelšího vousu mezi ženami je pak Vivian Wheeler, Američanka, která se může pochlubit 25,5 cenťáky. No jako upřímně nevíme, jestli bychom za nějakou Guinessovu plaketu chtěli mít doma ženskou, která by nás při líbačce zvláštně šimrala na tváři. 

fbeard

 

Nejtěžší váha zvednutá pomocí vousů

Už od roku 2013 Antanas Kontrimas drží rekord za nejtěžší váhu, kterou dokázal zvednout jen pomocí svých vousů. Jednalo se konkrétně o 63,80 kg. 

Protip: Pánové, pokud nemáte silné paže, neházejte flintu do žita - pořád své drahé polovičky můžete nosit místo v náručí na svém beardu, a to je teprve machrovina!
heaviest

 

Nejtěžší tažená váha pomocí vousů

Ismael Rivas Falcon ze Španělska je držitelem rekordu v tažení nejtežšího vlaku pomocí vousů. Tento vlak vážil 2 753,1 kg a Ismael ho dokázal táhnout neuvěřitelných 10 metrů. Už od roku 2001, kdy byl rekord oficiálně zapsán, nenašel žádného přemožitele. 

Slušným vyzyvatelem mu ale může být Kapil Gehlot z Indie, který v roce 2012 na svých vousech dokázal utáhnout auto vážící 2 205 kg. 

Chlapi mají vousy asi z oceli a nějaké to občasné zatáhání kartáčem nebo hřebenem už pro ně musí být jako pohlazení peříčkem. 

 

Nejvíce vyhraných soutěží

Pokud se zúčastníte World Beard and Moustache Championshipu a navíc ještě v kategorii Imperial partial beard, připravte se na to, že nejspíš odejdete s brekem domů. V této kategorii už totiž od roku 1999 šest ročníků za sebou kraluje Karl-Heinz Hille z Německa. V této kategorii nejde o délku vousů, ale o vzhled, originalitu a celkový dojem. Navíc se mu dvakrát podařilo vyhrát i celkovou soutěž. Celkový počet titulů je tedy 8.
winner

 

Když už všechno selže... 

Pokud nemáte čas, trpělivost nebo geny si nechat narůst nejdelší plnovous na světě, utáhnout na něm nejvíc kilo a/nebo koule vyzvat na souboj několikanásobného šampiona, můžete zkusit překonat tyhle chlapíky, nebo si ostatně vymyslet vlastní kategorii... V této crazy a možná i trochu hlupácké skupině rekordů se meze evidentně nekladou...

Nejvíc použitých pěn na holení

Pokud vám vždycky vrtalo hlavou, kolik pěn na holení musíte spotřebovat ve 3 minutách, abyste byli oficiáně zapsaní do Guinessovy knihy rekordů, tak vězte, že je to více jak 36. Lindsey Russell z UK totiž v roce 2015 dokázala vypráznit v rámci charitativní akce Make your face funny for money 36 pěn na holení. 

Tady máte jeden z monha příkladů, že holky mají holt rychlejší a šikovnější prsty. 

 

NEJDELŠÍ VOUSÁČSKÝ ŘETĚZ

Pokud máte dostatek vousatých kamarádů, můžete zkusit překonat 20 Němců, kteří už od roku 2007 drží rekord v nejdelším vousáčském řetězu měřícím 19,05 m. Návod je jednoduchý, mít dostatek kamarádů s aspoň trochu narostlou bradou, zamotat si vousy navzájem do sebe a pak už jen přizvat porotce z GWR.

My selhali hned v 1. bodě - nemáme žádné kamarády, natož vousaté.

chain

 

Největší setkání opičích ocasů

Největší setkání příznivců rozhodně ne mainstreamového stylu monkeytail beard AKA opičího ocasu se uskutečnilo v roce 2013 v izraelském Tel Avivu. Sešlo se zde celkem 244 účasníků.

Pokud nevíte, o jaký styl se jedná, tak pro názornost přikládáme ještě fotku Mika Fierse, který ho hrdě pěstuje.

 

Nejvíce kravin zapíchaných ve vousech

Američan Joel Strasser koncem listopadu 2019 dokázal do svého beardu zamotat neuvěřitelných 520 čínských hůlek. Obecně je to člověk, který má potřebu si pořád do fousů něco strkat nebo věšet. Je totiž i držitelem rekordu v nejvíce zavěšených vánočních baněk do vousů (302 ks), nejvíce zapíchaných golfových tee (607 ks) a páratek (3500 ks). Tyhle všechny rekordy zvládnul pokořit ke konci roku 2019.
Asi chudák nemá, kde jinde zastrčit, tak si to aspoň kompenzuje na vousech. 
 
Tak co boys? Který rekord zlomíme my? Napište nám klidně na socky své crazy ideas.