Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Jak se starat o fousy v létě

Vousy chrání nejen v zimě, ale i v létě. Při tom dostávají do těla místo vás a vyvstává klíčová otázka – víte, jak správně pečovat o vousy v létě, nebo-li jak jim to vracet? Pokud jste v tomhle na pochybách, určitě vás budou zajímat naše tipy.

Proč starost o fousy nenechat osudu

V létě musíme bojovat proti slunci, chlóru při koupačce v bazénu nebo slané vodě, když je dostatek love na dovču u moře. 

Všechny tyto živly negativně působí na vousy a kůži tím, že je vysušují, oslabují a zbavují přirozeného mazu. UV záření má ještě tu nevýhodu, že může docházet k odbarvování vousů.

Dobrá rada nad zlato

Abyste si během léta nezničili několikaměsíční, ba i několikaleté úsilí, je dobré se držet pár zásad, které vám pomohou správě o fous postarat.

Pravidelné mytí, je základ

Přes léto se logicky více potíme, a to má za následek zacuchané a potem slepené fousy. Je tedy nutné si bradu šamponovat častěji, než je tomu během zbytku roku. Samo sebou, že pro pořádné vydrbání přichází v úvahu pouze šampon na vousy. Pokud jste si pak užívali celodenní chill u moře nebo na koupácích, pak je téměř povinností si před spaním vymýt vousy.

Čistá voda může být i pomocníkem, pokud se naopak teprve chystáte smočit. Když si před koupáním v moři nebo bazénu namočíte vousy do čisté vody (např. pokud si budete dávat ranní sprchu), vousy do sebe nasají tuto vodu a pak už nebudou absorbovat slanou či chlórovou vodu. Tím pádem struktura vousu nebude v takové míře narušena. 

Kdo maže, ten jede

oil.jpgNejen pravidelné mytí, ale i dostatečná výživa a ochrana je v létě důležitá (a teď nemyslíme tu, kterou použijete při letním románku). V létě, kdy jsou vyšší nároky na starost o vousy, doporučujeme používat spíše balzám, když vyrazíte ven na sluníčko nebo se jdete koupat. Balzám oproti oleji vydrží na vousech déle a lépe vousy obalí ochrannou vrstvou, takže vás chrání proti UV záření, chlóru a soli. Večer po umytí vousům dopřejte výživu ve formě balzámu nebo ještě lépe, oleje. Na závěr bradu vykartáčujte a denní letní rutinu máte za sebou.

 

 

Nepodceňujte pitný režim

Vousům je potřeba dodávat výživu nejen z vnějšku pomocí vhodných věciček, ale i taky zevnitř. Hydratovaná kůže je skvělý základ pro zdravý růst vousů – když vousy budou balzámem nebo olejem chráněny zvenčí a dobře hydratované zevnitř, omezíte tím možnost jejich lámání. Ideálka, když vypijete alespoň 2,5 litrů vody za den. 

Rada poslední záchrany

Pokud budete dodržovat všechny předchozí zásady, ale stále budete mít nepříjemný pocit zpocené brady, vysušených vousů a svědění zapříčiněných přílišným pocením, máte povolení si prostříhat vousy a o kousek si je zkrátit. Tím je provzdušníte, kůže se nebude tak zahřívat. Ale zase s citem, ne aby vás napadlo si oholit celou bradu! Pamatujte, že vousy chrání i v létě, přestože mohou být někdy trochu na obtíž, hlavně pak ty dlouhé, které vytvoří stín a ochranu také krku.  Navíc se ani nenadáte a winter is coming. Pak budete bulet, jak by se vousy hodily.

 

Jako ochranu proti sluníčku můžete taktéž použít nějakou kšiltovku nebo klobouk. Nezapomínejte ani na používání opalovacího krému pro zbytek těla a pomůže i užívání betakarotenu. Za zmínku stojí opalovací krémy na vlasy, které jdou samozřejmě použít i na vousy. Vyzkoušené je nemáme, tak když tak dejte vědět, jak se osvědčily. 

 

Hlavně si z toho ale nedělejte těžkou hlavu a užijte si léto.

 

Zpět do obchodu