Jak se starat o fousy v létě

Vousy vás chrání jak v zimě, tak i v létě. Tak na ně nezapomínejte a postarejte se o ně na oplátku taky. Jak si se všema nekalýma živlama během vedra poradit? Máme pro vás tipy, jak se o své fousisko v létě co nejlíp starat.

V létě dostává beard zabrat docela dost. Nastavuje svůj fous proti všem možným živlům – musí bojovat proti slunci, chloru při koupačce v bazénu i proti slané vodě, když je dostatek love na dovolenou u moře. Tohle všechno je vysušuje, oslabuje a zbavuje přirozeného mazu. A kůži taky. Slunce je navíc ještě taková svině, že se svým UV zářením dokáže fousiska odbarvovat. Abyste si během léta nezničili několikaměsíční, nebo dokonce několikaleté úsilí, je fajn se držet pár zásad.

Největší tajemství všech dob: Pravidelné mytí je základ

vousy-v-letePřes léto se potíme jako hovada asi všichni. Beard je pak zacuchaný, slepený potem a kdo ví čím dalším. První rada vás asi (doufáme) nepřekvapí. Je potřeba si tu bradu a beard, který k ní přirost, častěji mýt. Samo sebou, že na to nevezmete sprcháč za pade, ale šampon na vousy, nebo alespoň pořádný šampon na vlasy

Ráno, když se teprve chystáte smočit, si vystačíte s vodou. Šampony netřeba, jen si bradu a beard opláchněte. Genialita tohodle triku spočívá v tom, že vousy do sebe nasají čistou vodu a už nebudou absorbovat tolik slané nebo chlorované. Po celodenním chillu u moře nebo na koupáku to vemte z gruntu i se šamponem.

Kdo maže, ten jede

Mytí máme, tak přejdem k dalším důležitostem – výživě a ochraně (na vousy, rozumíme si). V létě je ideálka používat balzám, který se na vousech drží dýl a ochrání je před všema možnýma živlama. Večer na klídek už stačí jen olej. Jestli se teda nechystáte na noční beach party. Nakonec si bradu vykartáčujte a máte hotovo.

Pijte. I vodu

Ochranu zvenčí máme vyřešenou, teď je třeba připomenout výživu zevnitř, abyste omezili lámání na minimum. Tou nebude nic jinýho, než voda a zdravá strava. Hydratovaná kůže je super základ pro zdravý beard a pořádný růst. Ideálka, když vypijete aspoň 2,5 litrů vody za den. Jestli jste zrovna v objemový fázi, tak i víc.

jak-se-starat-o-vousy-v-lete2

RADA poslední záchrany

Jestli jste si poctivě odškrtali předchozí rady a stejně máte na bradě nepříjemný pocit, máte od nás povolení si prostříhat vousy a kousek je zkrátit. Ideálně teda ať to pro vás udělá váš barber. Tím je provzdušníte a kůže se nebude tak zahřívat. Ale zase s citem, ne aby vás napadlo si oholit celou bradu! Pamatujte, že vousy chrání i v létě, hlavně ty dlouhý, za které se skoro dokážete schovat. Navíc se ani nenadáte a winter is coming. Pak budete bulet, jak by se vousy hodily.

Proti letnímu slunci se hodí kšiltovka nebo klobouk. Pomůže i užívání betakarotenu a matlání opalovacím krémem na zbytek těla. Za zmínku stojí opalovací krémy na vlasy, které jdou samozřejmě použít i na vousy. Vyzkoušené je nemáme, tak když tak dejte vědět, jak se osvědčily. 

Hlavně si z toho všeho nedělejte těžkou hlavu a užijte si léto. 

Ať rostou!