Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Jak zrychlit růst vousů

Hodně z vás, hlavně mladí borci, nám píšete, jak vypěstovat pořádný vous. Proto jsme se rozhodli, že další článek věnujeme tomuto tématu. Chápeme Vás, vous ukáže dominanci. Všem na první pohled sdělíte, že víte co chcete a myslíte to vážně. Ať už strniště, bradka, knír nebo majestátní plnovous, vše říká jedno, jsem chlap nebrat mě vážně se nevyplatí.   

V první řadě je potřeba oslovit Vás, puberťáky, kteří se už vidí s plnovousem, aby Vám nalili pivo i jinde, než v tý jedný hospodě, kde je věk jenom číslo. Dokud v těle neproběhnou změny a vousy nezačnou růst, tak Vám nic nepomůže. Užívejte si mládí, makejte na jinejch věcech - hlavě, muskulatuře, bankovním kontě, za to všechno bude Vaše budoucí já vděčný. Vousy přijdou s věkem.

Všichni ostatní si musíte uvědomit, že vousy chtějí svůj čas. Kdo hledá zázračnou vodičku, kterou napatláte na bradu a za týden jste největší lev ve výběhu, tak ty z Vás zklameme. Je potřeba si uvědomit, že ani Řím nebyl postaven za den. Není však třeba věšet hlavu. Dobrá zpráva pro nás všechny, kterým nebylo shůry dáno je ta, že existuje několik způsobů, jak  podpořit růst vousů.

Pokud jste tedy dosáhli už určité tělesné vyspělosti a máte trpělivost a odhodlání si nechat narůst mužnou hřívu, vyzkoušejte Beard Doping. Je založen na pekelném prokrvení kůže. Krev je nositelem živit, vitamínů a minerálů, takže tomuto prokrvení aktivujete i spící folikuly a u stávajících vousů posílíte jejich růst. 

HowToGrotIt.jpg

Dále, jak už říkali naši dědové: na zdravém těle, zdravý fous. Ne každý si uvědomuje, že pro růst je důležitý celý organismus jako takový, nejen xicht. To co do sebe cpete a jak žijete významně ovlivňuje i růst vousů. Zdravá strava je prvním krokem za pořádným a zdravým vousem, dostatek vitamínu B a biotinu nesmí chybět. Stejně tak důležité jsou ale i proteiny, ořechy, ovoce a zelenina. Zkrátka jezte to, co vám mámy říkaly, že máte jíst. Už odmala myslely na vaše fousy. Cvičení se váže k tomu, jak žijete, respektive byste měli žít. Cvičení, a to nejen v posilovně, ale hlavně venku je skvělé pro tělo i mysl. Sluneční svit donutí tělo tvořit vitamín D, který je skvělý pro mnoho věcí, mezi kterými je i růst vousů a vlasů, stejně tak jako hojení pokožky. V neposlední řadě zkuste eliminovat stres. Říká se to snadno, dělá hůře, ale je to další významný faktor ovlivňující všechny funkce těla, tudíž i růst vousů. Najděte si outdoorový koníček, hledejte šutry, cestujte nebo třeba takovou atypickou, začněte obíhat krámky s keramikou a sbírat figurky slonů. To všechno je recept na to, jak urychlit růst vousů.

Nyní k tomu xichtu, lépe řečeno pokožce. Je nezbytné ji udržovat čistou, vyživenou a hydratovanou. Tím vytvoříte ideální prostředí pro růst vousů a od toho tu jsme my. Olejbalzám kůži vyživuje a hydratuje (pokud nevíte co by bylo vhodné pro vás, odpověď možná najdete v článku Olej versus balzám), šampon se zase postará o vyčištění kůže i vousů. Smyje nečistoty i staré a odumřelé buňky. Co pro kůži můžete udělat ještě navíc je kůži pravidelně masírovat. Jemnou masáž obličeje doporučujeme jako výbornou aktivitu s partnerkou. Kartáčování a masírování stimuluje kořínky a dostává z kůže mrtvé buňky, aby se ke slovu mohly dostat nové a zdravé. Skvělý je na to i kartáč, který právě stimuluje a prokrvuje kořínky, čímž je probudíte k životu. 

Bez čeho by to ale nešlo je samozřejmě odhodlání a trpělivost. Přijdou chvíle, kdy vousy nebudou růst rovnoměrně, případně na některých místech vůbec. Doporučujeme vydržet toto trapné období a nezastřihovat, případně opravdu decentně. Zastřihováním se nikdy nedostanete do toužené fáze. Pro srovnání, dodatečnou péči o vousy a dodání upraveného vzhledu doporučujeme balzám Steve CEO nebo vosk, právě místo zastřihování.

Na konec ještě jedna dobrá zpráva, na rozdíl od vlasů, vousy s věkem rostou rychleji a dokonce na místech, kde dříve nerostly, takže opravdu buďte trpělivý. Pedoknírkem to začíná, plnovousem končí. Ať rostou!

Zpět do obchodu