Jak zrychlit růst vousů (komplet návod)

Zázraky na počkání neumíme a ani genetiku se nám ještě nepodařilo obejít. Objevili jsme ale způsob, jak spolehlivě podpořit růst vousů natolik, že se za měsíce až roky spoustě z vás fakticky povede vypěstovat luxusní beard. Jasně, teď na začátku bys byl rád i za strniště, ale jak tomu jednou přijdeš na chuť, určitě se u něj nezastavíš. V tomhle článku ti prozradíme všechny tajný rady a receptury, který ti na cestě za pořádným růstem můžou pomoci.

 

Kdo si počká...?

tonikum

Než se do toho pustíme, pojďme si udělat jasno. Jestli jsi puberťák, kterej se už vidí s plnovousem jak Jason Mamoa, možná si tenhle článek ulož na pozdější dobu, kdy ti nalejou pivo i jinde než v tý jedný nálevně za rohem. Dokud v těle neproběhnou určitý změny a vousy nezačnou přirozeně růst, tak ti ani svěcená voda nepomůže. Dej CTRL+D, užívej si mládí a makej zatím na jinejch důležitejch věcech – hlavě, muskulatuře, bankovním kontě – za to všechno ti bude tvoje budoucí já vděčný. A až přijdou vousy, my tě tu budem čekat s otevřenou náručí.

Nejseš už ňákej ten pátek adolescent? I ty si musíš uvědomit, že vousy vyžadují čas. Zázračná vodička, kterou si napatláš na bradu, a po týdnu se staneš největším lvem ve výběhu, fakt neexistuje. Jo, je to zklamání. Ani Řím nebyl postavenej za den. Ale nevěš hlavu, máme i dobrý zprávy. Několik způsobů, jak růst naboostovat, přece jen existuje.

 

Doping povolen

Pokud už jsi dosáhnul určitýho stupně tělesný vyspělosti a máš odhodlání (a trpělivost) nechat si narůst masivní hřívu, ale vousy ti zatím rostou jen řídce, s hluchejma místama a pomalu, budeš tomu muset malinko pomoct. V první řadě šáhni po Beard Dopingu, což je to neúčinnější, co můžem v současnosti nabídnout. Celej jsme ho vytunili tak, aby vyburcoval kůži k pekelnýmu prokrvení. Krev je nositelem živin, vitamínů a minerálů, který se tak z ničeho nic začnou hrnout do spících folikul (vousových kořínků, jestli chceš). Navíc obsahuje látky změkčující kůži kolem kořínků, takže i slabý vousiska prorazí a začnou se rvát o svoje místo na světle.

Jestli chceš růst nakopnout ještě o fous víc, přitlač a k chemický iritaci kůže přidej i starou dobrou mechanickou. Rozpíchej si 2x týdně hubu Rollerem. 540 jehliček kůži slušně rozběsní a ta se masivně prokrví, aktivuje přirozený hojení a napumpuje se krví plnou kolagenu, elastinu, keratinu a dalších dobrot. Jednoduše budeš mít zdravější a mladistvější kůži a vousí folikuly začnou makat naplno.

Občas bývá problém i v tom, že živiny v krvi moc nejsou, vousy rostou slabý, kůže je suchá a po pár dnech bez žiletky vypadáš jak oškubaný kuře. V ten moment koukej zamakat na stravě, ať kůži vyživuješ hlavně zevnitř. V dnešní době je hromada lidí přežraných, ale pořád podvyživených. Co bys do sebe dostal v ideálním světě pestrou stravou, ti v reálu dodají Beardroids v jedný tabletě. Sice zdravou životosprávu nenahradí, ale dodaj vousům a kůži klíčový složky pro růst. Navíc udělaj radost i kůži, nehtům, podpoří mozkovou činnost, zlepší metabolismus živin a díky zinku nakopnou k pořádný aktivitě i tvoje spermie. Takže čistě na růst je nezobeš, dobra napáchaj mnohem víc.

doping1

Bitva na všech frontách

Jak už říkali naši dědové: na zdravém těle, zdravý vous. Ne každý si uvědomuje, že pro růst je důležitý celý organismus jako takový, nejen xicht. Tak ti to tu pro jistotu připomínáme. Co do sebe cpeš a jak žiješ významně ovlivňuje i růst vousů. Zdravá strava je prvním krokem za pořádným a zdravým vousem, dostatek vitamínu B a biotinu nesmí chybět. Stejně důležitý jsou i proteiny, ořechy, ovoce a zelenina. Zkrátka jez to, co ti máma říkala, že máš jíst. Už odmala totiž měla starost o tvoje vousy.

Cvičení s tím, jak žiješ, taky dost úzce souvisí. Pohyb v posilovně a hlavně venku je skvělý pro tělo i mysl. Sluneční svit přinutí tělo tvořit vitamín D, který je nezbytný pro mnoho pochodů v těle – jen tak mimochodem třeba pro růst vousů a vlasů. Zkus taky eliminovat stres. Říká se to snadno, dělá hůř, ale je to další významný faktor ovlivňující všechny funkce těla, takže i růst vousů. Najdi si outdoorový koníček, hledej šutry, cestuj nebo třeba začni obíhat krámky s keramikou a sbírat figurky slonů. A dopřej si i pořádnej spánek. To všechno je recept na urychlení růstu vousů.

 

Kdo myje, ten jede

A teď k tomu xichtu. Kůži na něm je potřeba udržovat čistou, vyživenou a hydratovanou, abys vytvořil ideální prostředí pro růst. Základ je pravidelný (ranní) propláchnutí obličeje a vousů teplou nebo aspoň vlažnou vodou. Jednou za 2–3 dny ji vem beard šamponem na vousy, který se postará o všechny nečistoty.

K čistší pokožce ti dopomůže i peeling, který kůži odrbe od mrtvých buněk, ale vousy neponičí. Zbavíš se mrtvýho masa a dáš prostor nově vytvořeným buňkám, který líp absorbují všechny kosmetický hmoty a Doping bude makat o to líp.

A jestli seš fakt pečlivka, můžeš kůži navíc pravidelně masírovat. Do toho ti doporučujeme skočit s partnerkou, přece jen si mačkat tlamu není pro chlapa úplně to pravý ořechový. Masírování je takovou levnou náhražkou Dopingu, Rolleru i peelingu, stimuluje kořínky a dostává z kůže mrtvý buňky, aby se ke slovu dostaly nový a zdravý. Skvělý je na to i kartáč, kterej kůže miluje.

 

Nezastřihovat, neholit na kůži

Rozhodně to nepůjde bez zmíněnýho odhodlání a trpělivosti. Přijdou chvíle, kdy vousy nebudou růst rovnoměrně, na některých místech možná vůbec. Doporučujeme ti tohle trapný období přečkat a nezastřihovat, případně fakt jen sesekat strojkem na pár mm, ale decentně, aby sis nepokosil vousí mláďátka, který se začaly teprve líhnout.

Mythbusters: Zastřihování není cesta k pevnějším a silnějším vousům, nepodporuje žádným způsobem růst a k vytouženýmu bírdu tě nijak nepřibližuje. To je celý jeden velkej mýtus. 

Svýmu vzhledu a základní výživě vousů můžeš píchnout trochou balzámu na vousy nebo vosku, kterej má smysl používat až v momentě, kdy nějaký vousy máš a chceš se vyhnout právě jejich zastřihování.

 

Roost boost v kostce

Takže abychom ti to shrnuli  žer zdravě, sportuj a kartáčuj si tlamu. Jestli to fakticky neroste, vytáhni šrajtofli a pořiď si tři nejtěžší kalibry z vousatýho arzenálu, ideálně v týhle nabušený růstový sadě. Makej na svým bírdu se železnou pravidelností a vydrž to aspoň 2 měsíce, ideálně 4. Jestli se do tý doby nedostaví vůbec žádný výsledky, asi jsi se prostě narodil jako holobrádek a jedinej plnovous, kterým se v životě budeš moct pyšnit, bude inner-beard ukrytej hluboko ve tvý duši.

Na konec ještě jedna dobrá zpráva. Na rozdíl od vlasů, vousy s věkem rostou rychleji a dokonce na místech, kde v mládí nerostly, takže opravdu buď trpělivý. Pedoknírkem to začíná, krkonošským plnovousem končí.

Ať rostou!

 

KOUPIT SADU NA RŮST VOUSŮ

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení