Zásilkovna a Balíkovna zdarma již od 500 Kč, veškeré poštovné od 1 000 Kč.
Zpět do obchodu

Registrace

Jak zrychlit růst vousů

Zázraky na počkání neumíme a genetiku se nám taky ještě nepodařilo obejít. Ale i tak existují způsoby, jak podpořit růst vousů a postupem měsíců a let si vypěstovat luxusní beard. I když věříme, že spousta z vás bude ráda i za pořádné strniště. Tímhle článkem prozradíme všechny tajné rady a receptury, které vám k němu mohou pomoci.

Kdo si počká?

tonikum

V první řadě je potřeba oslovit vás, puberťáky, kteří se už vidí s plnovousem, aby vám nalili pivo i jinde než v tý jedný místní hospodě. Dokud v těle neproběhnou změny a vousy nezačnou růst, tak vám nic nepomůže. Užívejte si mládí, makejte na jinejch věcech – hlavě, muskulatuře, bankovním kontě – za to všechno bude vaše budoucí já vděčný. Vousy přijdou s věkem.

Pro všechny ostatní: Musíte si uvědomit, že vousy chtějí svůj čas. Kdo hledá zázračnou vodičku, kterou napatláte na bradu, a po týdnu se stanete největším lvem ve výběhu, ať se připraví na zklamání. Ani Řím nebyl postaven za den. Ale nevěšte hlavu, máme i dobré zprávy. Několik způsobů, jak podpořit růst vousů, přece jen existuje.

Dopingování povoleno

Pokud už jste dosáhli určité tělesné vyspělosti a máte odhodlání (a trpělivost) si nechat narůst mužnou hřívu, vyzkoušejte Beard Doping. Založili jsme ho na pekelném prokrvení kůže. Krev je nositelem živin, vitamínů a minerálů, které z ničeho nic začnete hrnout do spících folikul.

Jestli chcete podpořit růst ještě víc, rozpíchejte si hubu Rollerem. 540 jehliček masivně prokrví kůži, aktivuje její přirozené hojení a nažene do ní krev, kolagen, elastin, keratin a další dobroty. Jinými slovy – budete mít zdravější a mladistvější kůži a vousí folikuly budou makat naplno.

Vyživit kůži můžete hlavně zevnitř. V dnešní době je spousta lidí přejezených, ale podvyživených. Beardroids vám sice nenahradí pestrou stravu, ale dodá vám klíčové složky pro růst vousů a vlasů. Pomůže i pokožce, nehtům a podpoří mentální činnost a metabolismus živin. Můžete je teda baštit nejen kvůli podpoře růstu.

doping1

Bitva na všech frontách

Jak už říkali naši dědové: na zdravém těle, zdravý vous. Ne každý si uvědomuje, že pro růst je důležitý celý organismus jako takový, nejen xicht. Tak vám to tu pro jistotu připomínáme. Co do sebe cpete a jak žijete významně ovlivňuje i růst vousů. Zdravá strava je prvním krokem za pořádným a zdravým vousem, dostatek vitamínu B a biotinu nesmí chybět. Stejně důležité jsou i proteiny, ořechy, ovoce a zelenina. Zkrátka jezte to, co vám mámy říkaly, že máte jíst. Už odmala myslely na vaše vousy.

Cvičení se váže k tomu jak žijete. Pohyb v posilovně a hlavně venku je skvělý pro tělo i mysl. Sluneční svit donutí tělo tvořit vitamín D, který je skvělý pro mnoho věcí – jen tak mimochodem třeba pro růst vousů a vlasů. Zkuste taky eliminovat stres. Říká se to snadno, dělá hůře, ale je to další významný faktor ovlivňující všechny funkce těla, tudíž i růst vousů. Najděte si outdoorový koníček, hledejte šutry, cestujte nebo třeba začněte obíhat krámky s keramikou a sbírat figurky slonů. To všechno je recept na urychlení růst vousů.

Kdo myje, ten jede

Nyní k tomu xichtu, lépe řečeno pokožce. Je nezbytné ji udržovat čistou, vyživenou a hydratovanou, čímž vytvoříte ideální prostředí pro růst vousů. Základ je pravidelné (ranní) propláchnutí obličeje a vousů teplou nebo alespoň vlažnou vodou. Jednou za 2–3 dny vemte beard šamponem na vousy, který smyje všechny nečistoty.

K čistější pokožce vám pomůže i peeling, který vousy neponičí a pořádně očistí. Zbavíte se starých buněk, dáte prostor novým, zvýšíte absorpci kůže a Doping bude makat ještě líp.

Jako bonus pro navíc můžete kůži pravidelně masírovat. Jemnou masáž obličeje doporučujeme jako výbornou aktivitu s partnerkou. Masírování stimuluje kořínky a dostává z kůže mrtvé buňky, aby se ke slovu mohly dostat nové a zdravé. Skvělý je na to i kartáč, který stimuluje a prokrvuje kořínky a probouzí je k životu.

Nezastřihovat, neholit na kůži

Bez čeho by to ale nešlo je samozřejmě odhodlání a trpělivost. Přijdou chvíle, kdy vousy nebudou růst rovnoměrně nebo na některých místech vůbec. Doporučujeme vydržet toto trapné období a nezastřihovat, případně opravdu decentně. Zastřihováním se nikdy nedostanete do toužené fáze a holením na kůži byste si posekali vousí mláďátka, co se sotva dostaly ven. 

Pro srovnání, dodatečnou péči o vousy a upravený vzhled doporučujeme balzám Steve CEO nebo vosk, právě místo zastřihování.

Na konec ještě jedna dobrá zpráva, na rozdíl od vlasů, vousy s věkem rostou rychleji a dokonce na místech, kde dříve nerostly, takže opravdu buďte trpěliví. Pedoknírkem to začíná, plnovousem končí.

Ať rostou!

 

KOUPIT SADU NA RŮST VOUSŮ
Zpět do obchodu