Beard Doping – ať rostou!

V Dopingu se podle všeho koupete, nebo co. Za chvíli ho budeme muset lejt snad i do kanystrů. Tak abys věděl, že nám ho nevaří Babica, na následujících řádcích ti dáme nahlídnout trochu pod pokličku. Jak Doping funguje, proč funguje a co dělat, když nefunguje. Tohle se tu dočteš pěkně v kostce.

 

Tajemství šéfkuchaře

Taneček s Dopingem se dá rozdělit do několika etap. Prvotní reakce na Doping má dvě podoby – „tyvoletopálí“ a „pánitovoníjakblázen“. Pak přichází třetí, kdy zjišťuješ, že je brada jemnější. A když se zadaří, nadejde čtvrtá dlouhodobá fáze, během který se chmýří mění na hřebíky a tobě roste majestátnější vousisko. Za každým z těchto účinků stojí malinko jiná látka, tak se na ty hlavní pojďme podívat krapet podrobněji.

Hlavní účinná složka Dopingu se jmenuje Kopexil a stimuluje kořínky vousů (vlasů, chloupků) a pomáhá jim růst. Navíc změkčuje kolagen v okolí kořínku a vous tak snadněji prokoukne skrz kůži ven. Další složka, která zní jako mystický zaříkávadlo, je Vanillyl Butyl Ether. Ta zajišťuje, že se po aplikaci cítíš jak Kevin ze Sám doma před zrcadlem. Prohřeje kůži, pořádně ji prokrví a zlepší dostupnost živin u folikul. 

Aby to nebylo jen tak, ve složení najdeš spoustu dalších vitamínů, hydratačních, protizánětlivých a zklidňujících složek. Když už si tím pravidelně mastíš bradu, tak ať to fachá jaksepatří.

Jak nasypat vousy

tonikum

Nebudeme ti dávat návod jak se zmastit. Tak ti aspoň řekneme, jak Dopingem zmastit vousy. Možná by stačilo říct, že si máš první přečíst návod, kterej jsme do tebe cpali už před koupí na webu, ale přiznej se. Četl jsi to ty vůbec?!

Kdyžtak ve zkratce: Super je, když si kůži před dopováním umyješ nebo nasypeš Doping hned po sprše. Zbavíš se tím mastnot a teplá voda roztáhne póry. Pumpni si 3–6× přímo na kůži tam, kde chceš primárně podpořit růst, a pořádně to místo promasíruj.

Jestli používáš i další dobroty, jako je olej nebo balzám, počkejte si aspoň nějakých 10 minutek, než si začneš na tváře patlat něco dalšího. A pokud je zrovna dnes na řadě rozbodání xichtu Rollerem, tak Doping a olej vynechej ten večer úplně, ať neublížíš nasraný kůži.

Holit, nebo neholit

Neholit, díky. Opakujeme to furt. Jediný důvod, proč by mohlo být fajn při Dopingu vousy zkracovat, je snazší aplikace. Určitě to ale jde aplikovat i přes beard, jen s tím budeš mít trochu větší drbačku. Jinak teda raději zaholuj strojkem, než to kosit žiletkou nebo shavettou. Když už to musíš z nějakýho důvodu sundat všechno, nedávej rozhodně Doping hned po oholení. Kůže je podrážděná a mohlo by to být dokonce kontraproduktivní! 

Jinak je asi nejvyšší čas vyvrátit mýtus, který tvrdí, že holením se vous zpevňuje a čím častěji se holíš, tím víc to roste. To je s prominutím (i bez něj) naprostej bullshit. Holením si sesekneš možná tak úzkou špičku vousu a zůstane ti tam opticky větší a ostřejší konec. Ale jinak je to na chlup pořád ten stejný vous.

   

Bacha, ať ti ho žaba nešlohne

Doping se snaží probudit spící folikuly. Takže existuje teoretická možnost, že kdyby ses pravidelně koupal ve vaně plný Dopingu, proměníš se v Chewbaccu. Jestli do tohodle experimentu půjdeš, dej nám určitě vědět, protože to chceme vidět.

Co tím ale chceme říct – Doping je sice primárně určený na vousy, ale dokáže pomoct i s ostatním porostem. Takže papírově může pomoc i vlasům. Realita je ale krutá a důvodů, proč vypadávají vlasy, je asi bambilion. A spoustu z nich nevyřeší ani pánbů.

Pro žabí folikuly platí úplně to samý. Drze se na Facebooku chlubí, jak využívají Doping na obočí, který si v pubertě vyštípaly a už jim nikdy nenarostlo. Některý z nich neumím odolat vůni dopingu na chlapský bradě a rovnou po nositeli skočí. Pak hrozí, že si budou muset holit (mimo jiné) knírek mnohem častěji.

bulls

Co když Doping přestaneš používat?

Není třeba se bát, že jakmile přestaneš Doping používat, najednou celý těžce vydřený beard seschne a upadne. Doping stimuluje růst vousů, který tam už máš, jen byly lenivý a neměly dostatek síly na to, aby přes tvrdou kůži vylezly ven. Je důležitý dopovat tak dlouho, dokud tyhle probuzený vousy nedospějí, aby dokázaly růst samy o sobě jako kterékoliv jiné. 

Pokud přestaneš ze samý radosti, že už ti beard začal houstnout a máš vyhráno, tyhle slabý kusy můžou zase zakrnět nebo je pohřbí v nenávratnu tvrdá a suchá kůže. Takže doporučujeme trpělivost a dlouhodobou péči, dokud si fakt nebudeš jistý výsledkem. Kdybys to chtěl číslem, tak dva měsíce jsou minimum, čtyři průměr a šest maximum, kdy má smysl čekat výsledky. 

Kdy se (ne)má cenu pokoušet boostovat růst

Největší mrcha, která ti může celou srandu z beardu zkazit, je genetika. (Teda krom toho, že nezkusíš vůbec nic.) Tu fakt občůrat nedokážem. Klíďo boost růstu zkus, ale pravděpodobně se měřitelný výsledky nedostaví. Stejně tak když seš poberta, který hormonálně dospěje až za pár let. Zkus svůj čas a finance věnovat něčemu užitečnějšímu – třeba drogám a alkoholu – a počkej si, dokud to nezačne růst prvně samo. 

Doping je hlavně pro chlapy, kterým už vousy rostou, jen ne všude nebo způsobem, kterým by si představovali. Každá brada je jiná a úspěch záleží přibližně na pouhých 458646356 faktorech. Někdo vidí výsledky po měsíci, jiný po dvou, třech, někdo vůbec. Než nad Dopingem zlomíš hůl, doporučujeme mu dát 4–6 měsíců. Jestli tomu chceš dát maximum, můžeš nám na shopu vykoupit celou kategorii pro růst vousů. nebo si ji nechat do zabalit do pekelnýho setu na Růst Boost

Netroškařili jsme, a kromě Dopingu jsme zamakali i na Rolleru a Beardroids. Roller ti parádně rozbodá hubu 540 titanovejma jehlama, aktivuje hojení kůže a nažene do ní krev, kolagen a další dobroty, aby se poctivě uzdravila. Droidy si frčí zevnitř a dodávají potřebný živiny, který často ve stravě založený na guláši a pivu chybí. Nastrkali jsme do nich složky klíčový pro růst vousů a vlasů, ale pomůže i kůži, nehtům a podpoří tvoji mentální činnost. Jakože k lepšímu. 

Co všechno můžeš udělat pro majestátný beard už jsme sepsali do článku Jak zrychlit růst vousů, tak mrkni i tam.

 

Polepšíš si, když nám zahneš?

doping

Když Doping nepomůže, tak nás to zamrzí. Jsme dobří, ale ne všemocní. Přece jen růst ovlivňuje dalších 786545678 faktorům, a ne všechny jdou ovlivnit. Když nešlapeme my, můžeš zkusit něco od konkurence, ale záruka výsledků se nijak nezmění. Kupříkladu Copenhagen Grooming mají slušný ohlasy, ale sází na svůj roller, který už máme se sexy vousáčem taky.

Další pokusy provádí růstochtivky i s Minoxidilem. My sami bychom do něj upřímně nešli. Je agresivnější a v Evropské unii je jako složka pro použití v kosmetických přípravcích zakázanej. Navíc je to především alkohol, a ten kůži dost podstatně vysušuje.

My jsme do Dopingu našroubovali šetrnější Kopexil a doplnili ho o hromadu dobrot, který bradě prospívají a neničí ji. Jinak je ten poměr aktivních látek s Mino stejný – u obou výrobků se pohybuje kolem 5 procent.

Engrybírdí rada: I když to není úplně nestranná rada, první, co bychom doporučovali zkusit, je Doping. Kdyby nezabral, sáhli bychom po Copenhagen Groomingu, který má taky dobrý ohlasy. Jestli nezabere ani ten, obětování panny při měsíčku by mohlo zabrat. A až nakonec teda jít do Minoxidilu.

V každým případě jsme rádi za každý feedback, který se k nám dostane. Sto brad, sto přístupů a čím více info od tebe máme, tím líp se nám pracuje a tím lepší speciality můžeme do budoucna vyseknout. Takže ať už používáš naše nebo konkurenční výrobky, pochlub se se zkušenostmi!

 

MRKNOUT NA DOPING