Beard Doping – ať rostou!

V Dopingu se podle všeho koupete a za chvíli ho asi budeme muset lít i do kanystrů. Tak abyste věděli, že nám jej nevaří Babica, v následujících řádcích vám dáme nahlídnout pod pokličku. Jak Doping funguje, proč funguje a co dělat, když nefunguje. Tohle se tu nějak dočtete v kostce.

Tajemství mistra šéfkuchaře

Používání Dopingu se dá shrnout do několika etap. Prvotní reakce na Doping má dvě fáze – „tyvoletopálí“ a „pánitovoníjakblázen“. Pak přichází třetí, kdy zjišťujete, že je brada jemnější. A když se zadaří, nadejde čtvrtá fáze a s ní i postupně majestátnější vous. Za tyhle účinky může hned několik složek.

Hlavní účinná složka kopexil stimuluje kořínky vousů (vlasů, chloupků) a pomáhá jim růst. Navíc změkčuje kolagen v okolí a vous tak snadněji prokoukne ven skrz kůži. Další složka, která zní jako zaříkávadlo, je Vanillyl Butyl Ether. Ta zajišťuje, že se po aplikaci cítíte jak Kevin ze Sám doma před zrcadlem. Prohřeje kůži, pořádně ji prokrví a zlepší dostupnost živin u folikul. 

Aby to nebylo jen tak, ve složení najdete spoustu dalších vitamínů, hydratačních, protizánětlivých a zklidňujících složek. Když už si tím pravidelně mastíte bradu, tak ať to má účinky, jak se patří.

Jak se zmastit

tonikum

Návod na zmaštění snad dávat nemusíme. Tak aspoň na ten Doping. Možná můžeme napsat, že si stačí přečíst návod, který do vás cpeme na webu. Přiznejte se – čtete je?

Kdyžtak ve zkratce: Super je, když si kůži před dopováním umyjete nebo ho nahodíte hned po sprše. Zbavíte se tím mastnot a teplá voda roztáhne póry. Pumpněte si jej 3–6× přímo na kůži tam, kde chcete podpořit růst, a pořádně se promasírujte.

Jestli používáte i další dobroty, jako je olej nebo balzám, počkejte si aspoň nějakých 10 minutek, než si začnete na tváře patlat něco dalšího. A pokud podporujete růst i Rollerem, tak Doping a olej vynechejte úplně, ať neublížíte podrážděné kůži.

Holit nebo neholit

Neholit, díky. Opakujeme to furt. Jediný důvod, proč by mohlo být fajn při Dopingu vousy zkracovat, je snazší aplikace Dopingu. Určitě to ale jde aplikovat i přes beard, jen s tím budete mít větší drbačku. Jinak teda raději zaholovat strojkem, než oholit žiletkou nebo shavettou. Když už to musíte z nějakého důvodu sundat všechno, nedávejte si Doping hned po oholení. Kůže je podrážděná a mohlo by to být kontraproduktivní. 

Jinak je asi fajn tady vyvrátit mýtus, který tvrdí, že holení zpevňuje vousy a čím častěji se holíte, tím víc to roste. To je s prominutím (i bez něj) bullshit. Holením si seseknete možná tak úzkou špičku vousu a zůstane vám opticky větší konec. Ale je to furt ten stejný vous.   

Bacha, ať vám ho žaby neukradnou

Doping se snaží probudit spící folikuly. Takže existuje teoretická možnost, že kdybyste se pravidelně koupali ve vaně plné Dopingu, vyroste z vás Chewbacca. Jestli někdo z vás půjde do tohohle experimentu, určitě o tom chceme vědět.

Co tím ale chceme říct – Doping je sice primárně určený na vousy, ale dokáže pomoct i s ostatním porostem. Takže papírově může pomoc i vlasům. Realita je ale krutá a důvodů, proč vypadávají vlasy, může být asi milion a spoustu z nich nevyřeší ani pánbů.

Pro žabí folikuly platí to stejné. Využívají Doping na obočí, které si v pubertě vyštípaly a už jim nikdy nenarostlo. A pokud pravidelně neodolají vůni Dopingu na vaší bradě a rovnou po vás skočí, je dost možný, že si budou muset častěji holit (mimo jiné) knírek.

bulls

Co když Doping přestanete používat?

Není třeba se bát, že jakmile přestanete Doping používat, najednou celý těžce vydřený beard upadne. Doping stimuluje růst vousů, které tam už máte, jen jsou lenivé a nemají dostatek síly na to, aby přes tvrdou kůži vylezly ven. Je důležité dopovat do té doby, než vousy nebudou „dospělé“ jako kterékoliv jiné, které rostou i samy. 

Pokud přestanete ze samé radosti, že už vám zhoustnul beard a máte vyhráno, můžou vám ty slabé kousky zase zakrnět nebo se ani nedostanou přes kůži, která zase ztvrdne. Takže doporučujeme trpělivost a dlouhodobá péče, dokud si fakt nebudete jistí výsledkem. 

Kdy se (ne)má cenu pokoušet boostovat růst

Největší mrcha, která vám může celou srandu z beardu zkazit, je genetika. (Teda krom toho, že nezkusíte vůbec nic.) Tu fakt občůrat nedokážeme. Klíďo boost růstu zkuste, ale pravděpodobně se výsledky nedostaví. Stejně tak když jste pobertové, kteří hormonálně dospějí až za pár let. Zkuste svůj čas a finance věnovat něčemu užitečnějšímu – třeba drogám a alkoholu – a počkejte si, než to začne růst samo. 

Doping je hlavně pro chlapy, kterým už vousy rostou, jen ne všude nebo způsobem, který by si představovali. Každá brada je jiná a úspěch záleží přibližně jen na 458646356 faktorech. Někdo vidí výsledky po měsíci, jiný po dvou, třech, někdo vůbec. Než nad Dopingem zlomíte hůl, doporučujeme mu dát 4–6 měsíců. Jestli tomu chcete dát maximum, můžete nám na shopu vykoupit celou kategorii pro růst vousů

Netroškařili jsme, a kromě Dopingu jsme zamakali i s Rollerem a Beardroids. Roller vám parádně rozpíchá hubu, aktivuje hojení kůže a nažene do ní krev, kolagen a další dobroty, aby se poctivě uzdravila. Roidy si frčí zevnitř a dodávají potřebné živiny, které často ve stravě založené na guláši a pivu chybí. Nastrkali jsme do nich složky klíčové pro růst vousů a vlasů, ale pomůže i pokožce, nehtům a podpoří vaši mentální činnost. Jakože k lepšímu. 

Co všechno můžete udělat pro majestátný beard už jsme sepsali do článku Jak zrychlit růst vousů, tak mrkněte i tam.

Polepšíte si, když nám zahnete?

doping

Když Doping nepomůže, tak nás to zamrzí. Jsme dobří, ale ne všemocní. Přece jen růst ovlivňuje dalších 786545678 faktorům, a ne všechny jdou ovlivnit. Když nešlapeme my, můžete zkusit něco od konkurence, ale záruka výsledků se nijak nezmění. Kupříkladu Copenhagen Grooming mají slušný ohlasy, ale sází na svůj roller, který máme se sexy vousáčem taky.

Další pokusy provádíte i s Minoxidilem. My sami bychom do něj upřímně nešli. Je agresivnější a v Evropské unii je jako složka pro použití v kosmetických přípravcích zakázaná. Navíc je to především alkohol, a ten kůži dost vysušuje.

My jsme do Dopingu zvolili šetrnější Kopexil a doplnili ho o další dobroty, které bradě prospívají a nezničí ji. Jinak je ten poměr aktivních látek s Mino stejný – u obou výrobků se pohybuje kolem 5 %.

Rada od nás: I když to není úplně nestranná rada, první, co bychom doporučovali zkusit, je Doping. Kdyby nezabral, sáhli bychom po Copenhagen Groomingu, který má taky dobré ohlasy. Jestli nezabere ani ten, obětování panny při měsíčku by mohlo zabrat. A až nakonec teda jít do Minoxidilu.

V každém případě jsme rádi za každý feedback, který se k nám dostane. Sto brad, sto přístupů a čím více info od vás máme, tím líp se nám s ním pracuje a tím lepší speciality vám můžeme nabídnout. Takže ať už používáte naše nebo konkurenční výrobky, pochlubte se se zkušenostmi!

 

MRKNOUT NA DOPING